Двадцятисемирічний українець Єгор Шевельов наступнi 13 років проведе в американській в’язниці за хакерство. Про такий вирок оголосила манхеттенська прокуратура. Як відомо, у справі були задіяні як мінімум 17 людей з різних країн, у тому числі Росії й України, проте на сьогодні вироки винесені не всім учасникам махінацій. За даними манхеттенської прокуратури та секретної служби США, які вісім років розслідували ці махінації, кримінальна справа стосувалася торгівлі номерами десятків тисяч крадених кредитних карток і супутніми особистими даними. У цілому угруповання продало номери понад 95 тисяч крадених кредиток.
Завданий потерпілим збиток перевищив 5 мільйонів доларів.11 фігурантів справи вже визнали себе винними і отримали судовий вирок. 13 червня цього року у Верховному суді штату Нью–Йорк закінчився процес, який тягнувся два з половиною місяці. На ньому присяжні визнали нашого співвітчизника винним у злочинній змові, зберіганні краденого й шахрайстві. Єгор отримав від 13 років і 4 місяців до 40 років. Саме таке неоднозначне рішення ухвалив суд, бо це так звані невизначені міри покарання, які практикують у судах американських штатів. Оскільки йдеться не про федеральні в’язниці, де немає умовно–дострокового звільнення, терміну, який реально відсидить кожен із засуджених, визначатиме комісія з дострокового звільнення. Також, за даними американських служб та прокуратури, Шевельова вважають «одним із найнебезпечніших у світі торговців краденою інформацією». Позаяк діяв він дуже обережно і не викликав жодних підозр. Просто, не виходячи з київської квартири, він вiдвiдував різні форуми для кіберзлочинців і повідомляв, що в нього є на продаж крадені номери мільйонів кредиток. Його звинувачують у завданні матеріальної шкоди на суму 4 млн. доларів. Оплату за продану інформацію переказували йому за допомогою платiжних систем Egold і Webmoney. У США немає договору про екстрадицію з Україною, де проживав Шевельов, але в травні 2008 року він вирушив у відпустку в Грецію, де його і заарештували за американським ордером й видали США. У прес–службі МЗС «УМ» не змогли прокоментувати цю ситуацію, заявивши, що на даний момент вони не мають інформації щодо цього злочину.
Відомо також, що не всі з обвинувачених погодились визнавати свою провину. Двоє обвинувачених, 32–річний громадянин Молдови Олег Ковелін (DoZ) і 30–річний білорус Дмитро Бурак (Graph, Wolf або Леон Курочкін), утекли і тепер їх посилено розшукують американські правоохоронці. У свою чергу, обвинувачений росіянин Дмитро Смілянець відмовився визнавати свою провину і заявив американському суду про свою непричетність до даної справи. Адвокат хакера заявив, що його підопічний оскаржуватиме факт вчинення злочину, адже обвинувальний вердикт може запроторити його до в’язниці на десятки років.