Вирок попередньої інстанції Апеляційний суд Києва залишив без змін — Дмитро Павличенко за вбивство отримав довічне ув’язнення, а його син Сергій — 13 років тюрми. Попри значні протиріччя в показаннях свідків і в матеріалах справи, суд заявив про необґрунтованість доводу захисту Дмитра та Сергія Павличенків. У своєму рішенні Апеляційний суд підкреслив об’єктивність рішення суду першої інстанції і погодився з його заключенням щодо неправдоподібності заяв Сергія Павличенка щодо тиску на нього з боку правоохоронців під час слідства. В офіційному рішенні суду йдеться, що свідчення Сергія Павличенка про обставини вбивства, які він дав у своїй явці з повинною, були відомі тільки йому одному, тож вони не могли бути надиктованими правоохоронцями.
Також, на думку суддів, відсутність у Павличенків знаряддя вбивства не відводить від них підозри, а відтак і вини. Мотивом вбивства Апеляційний суд визнав бажання Дмитра Павличенка помститись судді за його професійну діяльність.
Попри винесений вирок, Павличенки мають надію оскаржити рішення Апеляційного суду касаційною скаргою. Прокуратура ж, у свою чергу, підстав для оскарження вироку не бачить, про що заявила прокурор Наталя Сема.
«Справа Павличенків — це яскравий приклад кругової поруки суддів, які один за одного стоять горою і репресують, можливо, навіть невинних людей. Їм неважливо докопатись до істини, а важливо покарати тих, кого підозрюють, притому абсолютно всупереч процедурі слідчих дій із зібраними доказами, які не абсолютно утверджують їхню вину. Окрім того, влада є зацікавленою в тому, щоб цих людей покарали, адже вони належать до спільноти фан–руху вболівальників, які є потужним соціальним рухом, що не підкоряється владній верхівці. Таким чином, влада хоче залякати силу, яка становить для неї загрозу», — говорить у розмові з «УМ» депутат від «Свободи» Ігор Мірошниченко.
Також «свободівець» висловлює свій скептицизм щодо перебігу слідства: «Я впевнений, що в будь–якій іншій цивілізованій державі прокуратура доводила б вину людей, збираючи всі докази їхньої вини, якщо такі існують, в установленому законом порядку. В нас же дуже багато невідповідностей і суперечностей. Існує дуже багато людей, які сумніваються у вині Павличенків, але все одно до засуджених батька та сина застосовують найжорсткіші засоби покарання, об’єктивно не довівши їхню вину. З цього видно всю гнилість нашої судової системи».