Знову є нагода згадати добрим словом два українські виші: згідно з даними міжнародного рейтингу онлайн–активності на сайтах вишів Webometrics, Київський Національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет «КПІ» потрапили до списку 50 кращих вищих навчальних закладів Центральної та Східної Європи. Так, університет Шевченка посідає в цьому рейтингу 37–му сходинку, а КПІ — 48–му, повідомляє «Українська правда». Значно далі опинилися Національний педагогічний університет імені Драгоманова (112–те місце), Національний університет біоресурсів і природокористування України (126–те), Карпатський Національний університет імені Василя Стефаника (156–те), Львівський Національний університет імені Івана Франка (160–те). До «двохсотки» потрапили також Донецький Національний технічний університет (163–тя позиція), Таврійський Національний університет імені Вернадського (165–та), Харківська політехніка (179–та), Сумський університет (180–та), Львівська політехніка — (181–ша), Тернопільський Національний економічний університет (191–ша) та Донецький Національний університет (194–та).
Перше ж місце серед вишів Центральної та Східної Європи посів сайт Московського державного університету імені Ломоносова. На другому місці — Карлів університет у Празі, на третьому — Університет імені Етвеша Лорана в Будапешті. Також до п’ятірки лідерів увійшли Університет Любляни в Словенії і Чеський технічний університет.
Як наголошують укладачі рейтингу, онлайн–активність вищого навчального закладу відображає його загальну якість. А критеріями для аналізу сайтів університетів є, зокрема, кількість зовнішніх посилань, кількість індексованих сторінок й індекс цитування. «У сучасному світі дуже важливо бути представленим у всесвітній мережі, — каже «УМ» ІТ–фахівець Володимир Мурашко. — Важливо, щоб сайт був не просто наповнений презентаційною інформацією, а й постійно оновлювався. Адже це свідчить, що університету є що про себе сказати: там кипить життя, йде наукова робота, запроваджується щось нове і прогресивне. А цікаво себе подавати — це значить бути цікавим для інших».