«Очікувана» несподіванка

08.08.2013
«Очікувана» несподіванка

Лісові пожежі для Греції, особливо в серпні, коли температура сягає +40, є радше правилом, ніж винятком. Тим паче що, скориставшись спекою, саме в цей час найчастіше діють палії або психічно неврівноважені особи, або користолюбці, які планують використати вигорілу територію під забудову.

Щороку поліція ловить на гарячому і перших, і других. Але вже вкотре лісові пожежі виявилися для грецької влади такою самою «несподіванкою», як зимовий снігопад — для української. Одразу в кількох регіонах країни оголошено надзвичайний стан, вогнем охоплено дуже вже великі території — майже все східне узбережжя та окремі острови. Влада навіть розглядала можливість евакуації туристів з острова Родос, але зрештою полум’я вдалося вгамувати.

Днями вогонь впритул наблизився до Афін, тож приватному автотранспорту заборонили виїжджати з центру столиці до передмість.

Сприяє поширенню пожеж і сильний вітер. В умовах сухої спекотної погоди достатньо випадкової іскри, щоб полум’я охопило цілі гектари лісів. Повідомлень про жертви поки не надходило. Влада намагається вчасно евакуювати населення з небезпечних районів, щоб не повторилася трагедія 2007 року, коли жертвами вогню стали майже 70 людей.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

Пожежами стихійні лиха в Греції не вичерпуються. Учора на півдні країни, неподалік міста Патра, стався землетрус магнітудою понад 5 балів. Поштовхи відчувалися також у розташованих за 170 кілометрів Афінах.

Землетруси в Греції також не є рідкістю. Зазвичай, вони не спричиняють значних збитків, але 1999 року землетрус магнітудою 5,9 бала спричинив загибель 143 осіб.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>