МВС планує встановити близько 5,5 тисячi автоматичних фіксаторів по всій Україні у найбільш аварійних місцях. Ідеться як про дороги в містах, так і на автомагiстралях державного значення. Як повідомили «УМ» у прес–службі МВС, Державтоінспекція вже розпочала тестування нової системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.
Після запровадження системи водії, як і кілька років тому, знову почнуть отримувати так звані «листи щастя», які ДАІ планує надсилати протягом п’ятнадцяти днів після фіксації порушення, а на сплату штрафу автовласникам даватимуть місяць.
За словами начальника Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергія Будника, вже зараз у столиці тестують нові системи від двох виробників, ще чотири виробники хочуть узяти участь у тендері.
«Встановлено відеокамери з відповідними каналами забезпечення, дані передаються до нас у підрозділ на екрани. Зараз ми дивимося, як видно основні порушення — швидкість, проїзд на червоний, зупинка у недозволеному місці, перетин суцільної, виїзд на зустрічну смугу. Коли все запрацює, процес буде повністю автоматичним, від моменту фіксації порушення до відправлення постанови, без участі посадових осіб», — цитує Будника газета «Вєсті».
Однак у ДАІ визнають, що повністю людського чинника не уникнути: якусь частину порушень усе–таки розглядатимуть люди — наприклад, якщо комп’ютер не зможе правильно ідентифікувати автомобіль через іноземні або дуже брудні номери. А надсилатимуть штраф за місцем проживання власника авто.
У МВС зазначають, що конкретний перелік «адрес» нових систем буде готовий уже після прийняття відповідного закону, а на обладнання знадобиться рік–півтора. Окрім того, на дорогах встановлять порожні бокси — щоб лякати водія, а також знаки проведення автофіксації порушень.
Нагадаємо, попередня спроба відеофіксації порушень ПДР викликала чимало нарікань через недосконалість i помилковість інспекторів. Після того як водії почали масово вигравати справи проти ДАІ в суді (їхні штрафи Феміда скасовувала), МВС змушене було відмовитися від недосконалої новації. Як запрацює нова система — побачимо невдовзі.