Індепендент-2

29.07.2004

      Як пам'ятають користувачі інтернету, для бажаючих почути на власні вуха «вибране» з фонотеки майора Мельниченка свого часу було створено сайт «П'ятий елемент». Йдучи за цим же принципом (зібрати все, дотичне до однієї теми, у зручному для зацікавлених місці), журналісти започаткували сайт www.delogongadze.org . Йдеться, щоправда, не про наших вітчизняних колег, а про представників іноземних мас-медіа. Яких, певна річ, жодним чином не зачіпає незадоволення українського Генпрокурора з приводу того, що не так давно в британській газеті «Індепендент» з'явилися протоколи допитів міліціонерів, якi слідкували за Георгієм Гонгадзе. Так, новий сайт (як видно з його назви) присвяченій саме цій справі — справі про вбивство редактора «Української правди». А якщо конкретніше, то вiн є зібранням допитів свідків у цій справі.

      Ще минулої п'ятниці у Великобританії та Ірландії було поширено прес-реліз тамтешньої Національної спілки журналістів, у якому повідомлялося про відкриття нового сайту та про те, що на ньому розміщені матеріали кримінальної справи Гонгадзе. Як зазначається у прес-релізі, нову інтернет-сторінку створено «групою журналістів, які звернулися до Національної спілки журналістів Великобританії та Ірландії та попросили про допомогу в оприлюдненні документів».

      «Документи, опубліковані на сайті www.delogongadze.org, можуть надати важливі свідчення, які доводять правдивість закидів, вперше наведених у газеті «Індепендент» минулого місяця, що розслідування справи Гонгадзе було блоковано на найвищому владному рівні», — зазначає британська журналістська організація.

      «Національна спілка журналістів Великобританії та Ірландії вважає справу Гонгадзе ключовим тестом на свободу ЗМІ на рівні європейських стандартів. Разом з Міжнародною федерацією журналістів і нашими українськими колегами ми виступаємо за всебічне розслідування і справедливе вирішення справи». НСЖ Великобританії також «впевнена, що ці документи є справжніми, однак не має можливості провести незалежну перевірку». «Водночас ми переконані, що необхідно мати максимально можливу прозорість у розслідуванні цієї справи, тому ми хочемо привернути до цих свідчень увагу журналістів і дослідників».

      А ще у прес-релізі наводять слова Джеремі Діра, генерального секретаря НСЖ: «Справа Гонгадзе є життєво важливою для всіх європейських журналістів. Не тільки тому, що йдеться про безкарне убивство журналіста. Але тому, що провалилася низка розслідувань, зігноровані найважливіші свідчення». «Торік Міжнародна федерація журналістів почала власне розслідування цих провалів у справі Гонгадзе, яке активно підтримує і НСЖ. Ми вважаємо правильним з погляду інтересів свободи ЗМІ і свободи слова те, що документи на www.delogongadze.org тепер доступні широкій громадськості», — відзначив Дір. Усього на згаданому сайті розміщено понад 180 сторінок допитів свідків у справі Гонгадзе — у тому числі Ігоря Гончарова, журналіста Олега Єльцова, директора Радіо «Континент» Сергія Шолоха, членів банди «перевертнів», працівників «зовнішнього спостереження», які стежили за Георгієм.

Інф. «УМ».

      Водночас Генеральна прокуратура висловлює сумнiви з приводу того, чи є матерiали на згаданому сайтi автентичними, заявив керiвник прес-служби ГП Сергiй Руденко.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>