У понеділок ввечері, коли вже стемніло (так ефектніше виглядала підсвітка пам’ятки), урочисто «заново відкрили» колону Магдебурзького права. Як сказав на церемонії глава Київміськдержадміністрації Олександр Попов, пам’ятка тепер має такий самий вигляд, як у 1862 році, коли в нижній частині по центру колони влаштували каплицю і фонтан. Ремонт цей було присвячено 1025–річчю хрещення Русі, адже саме на цьому місці князь Володимир хрестив своїх дітей і десь приблизно в цих краях протікала в ті давні часи річка Почайна, що стала хрестильною купеллю для киян.
Відреставровану колонку за рішенням КМДА наново освятили (цей чин виконав митрополит Антоній), а зведений хор красиво проспівав «Боже єдиний, великий, нам Україну храни».
Чи аж так треба було витрачати кошти з міської скарбниці, щоб відтворювати не первісні, а пізніші добудови на колоні Магдебурзького права, — питання, яке градоначальнику в ту урочисту мить ніхто не поставив. До речі, за кілька днів до цього Попов поінформував, що на облаштування Володимирської гірки та майданчика біля колони Магдебурзького права було витрачено 18 млн. гривень. Щодо останньої пам’ятки, то кошти, як можуть переконатися кияни, пішли не так на ремонт колони, як в облаштування підходів до неї з боку Набережного шосе та білих сходів у дусі класицизму.
Нагадаємо, що пам’ятник було встановлено в 1802 році на честь повернення Києву Магдебурзького права (статусу вільного міста), яке місто вперше отримало ще в XV ст.