У Росії порушено кримінальну справу проти Олександра Федоровича, якому пощастило вижити після зіткнення катера берегової охорони Прикордонної служби РФ і українського баркаса в Азовському морі. Як повідомила у коментарі «УМ» його дружина Марина, на сьогодні він перебуває у тяжкому стані, проте, незважаючи на це, російська сторона хотіла відразу після лікарні відправити чоловіка під варту. Нагадаємо, що 49–річний Олександр Федорович iз Безіменного вже другий тиждень перебуває у Єйській центральній райлікарні (це Ростовська область Росії). Зараз його перевели з реанімації в хірургічне відділення.
Дружина Олександра заявляє, що спершу їй обіцяли тихе «вирішення справи», але... з однією умовою. «Перші десять днів генеральний консул (Генерального консульства України в м. Ростов–на–Дону Віталій Москаленко. — Ред.) просив мене мовчати і не розголошувати інформації про події, які відбуваються. Він обіцяв, що Сашу відправлять додому, проте, коли я дізналася, що йому «шиють» кримінальну справу і відразу після лікарні хочуть відправити до в’язниці, то зрозуміла, що таким чином мені просто хочуть закрити рота», — розповіла жінка «УМ».
Марина Федорович упевнена, що російські прикордонники зухвало згубили життя чотирьох людей (адже стільки українських рибалок загинули від атаки російських прикордонників) і скалічили долю та здоров’я її чоловікові. Каже, Олександр їй розповів, що ті постріли, про які російська сторона заявляє як про попереджувальні, були автоматними чергами: «Саша мені розповів, що по них стріляли автоматними чергами. Хоч мене і просили не робити заяв, але я переконана, що за катером iз рибалками ганялися».
На сьогодні ні Президент України, ні Кабінет Міністрів ніяк не відреагували на цю ситуацію. Щоб не «псувати атмосфери свята» напередодні 1025–річчя хрещення Русі та візиту Володимира Путіна до Києва. Дружина травмованого рибалки розповідає, що генеральний консул повідомив, що їй від держави надійшло 50 тис. гривень на лікування чоловіка. Проте жінка заявляє, що ніяких коштів не отримувала і все робить за власні гроші. «У найближчий час я маю проплатити ще й за квартиру, оскільки Саша буде на підписці про невиїзд і перебуватиме в Єйську, — бідкається жінка. — Але найгірше — що сім’ям загиблих не надали ніякої матеріальної підтримки. Якщо українська влада не вирішить це питання, я звертатимуся до Європейського суду». Водночас генеральний консул Віталій Москаленко заявляє, що Олександру надають усю безкоштовну медичну допомогу. За його словами, які цитує УНІАН, заяви дружини Федоровича щодо неякісної меддопомоги не відповідають дійсності.
Пан Москаленко запевняє, що Україна робить усе можливе для повернення рибалки на Батьківщину.
Кримінальну справу порушено за ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ «Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів». Якщо українця визнають винним, йому загрожує штраф від 100 тисяч до 500 тисяч рублів (25—125 тис. грн.) або два роки позбавлення волі. Марина Федорович збирається поборотися за чоловіка, каже, що найняла двох адвокатів. І звертає увагу ще на один нюанс: «Коли я спілкувалася з нашим консулом, то поцікавилася, за скільки миль від нашого берега перебували рибалки. Мені відповіли: 9 миль, а це — нейтральні води». До речі, на Азовському морі де–юре взагалі немає нейтральних вод, оскільки кордони не демарковані, і порушенням кордону фактично вважається причалювання судна вже до самого берега.