Ритуальна процедура відбуватиметься у підпорядкованому російському Чорноморському флоту Будинку офіцерів. Суто з формального боку, це цілком виправдано: до звільнення у запас 199З року у званні капітана третього рангу Бартенєв служив у цьому гарнізоні інженером–механіком, і за всіма канонами, як старшому офіцеру, йому мають віддати військові почесті. Поховають його на Центральному міському кладовищі, неподалік могили його попередника у кріслі мера і, до слова, ровесника (обидва 1956 року народження) Володимира Шайдерова, котрий, нагадаємо, раптово помер від серцевої недостатності п’ять років тому... В автономiї оголошено триденний траур.
Минулої суботи Олександр Бартенєв став жертвою нічного нападу у під’їзді п’ятиповерхівки, де він мешкав. Медики міськлікарні упродовж кількох годин намагались реанімувати пораненого посадовця. Зокрема, встигли провести дві невідкладні хірургічні операції, готувались до третьої. Проте не встигли — серце пацієнта, у якого, за неофіційними даними, були пошкоджені внаслідок пострілу легені, зупинилось...
Як розповів на брифінгу фабулу інциденту очільник кримської міліції генерал–майор Михайло Слепньов, о 2 год. 10 хв. 27 липня до чергової частини Феодосійського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від лікаря міськлікарні про те, що у цей медзаклад iз вогнепальним пораненням у спину доставлено міського голову Олександра Бартенєва. На місце події негайно виїхали керівники Головуправління МВС України в АР Крим, слідчо–оперативна група, мобільна експертно–криміналістична лабораторія, було піднято за тривогою особовий склад міськвідділу міліції. «Попередньо встановлено, що близько 1 год. 30 хв. потерпілий повертався додому. Поставивши в гараж свій автомобіль, він зайшов у під’їзд. Його наздогнав зловмисник і приблизно з відстані 1,5 метра зробив постріл у спину. Після пострілу злочинець накинувся на потерпілого, між чоловіками зав’язалася бійка (обидва викотились із під’їзду на вулицю, стверджуть очевидці. — Авт.). У ході бійки невідомий заволодів барсеткою, в якій були гроші, та зник iз місця події», — повідомив пан Слепньов. За його словами, на місці злочину було знайдено головний речовий доказ — обріз одноствольної рушниці 16–го калібру.
Той факт, що нападник задовольнився лише грошима жертви і не прихопив його документи, які були у тій же барсетці, дає підстави правоохоронцям розглядати як головну версію — розбійний напад із метою пограбування, хоча не виключаються й інші. Поки що за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 2 ст.15 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (замах на умисне вбивство), санкції яких передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років. Враховуючи те, що брифінг Слепньова проходив тоді, коли поранений мер ще був живий, то після його смерті стаття щодо замаху переквалікована на «чисте» умисне вбивство. Генерал Слепньов повідомив також про прикмети нападника, якого бачили сусіди Бартенєва, і зафіксувала камера відеоспостереження біля гаража: це чоловік середнього зросту і міцної статури.
Опозиційний народний депутат генерал Геннадій Москаль, який двічі очолював кримську міліцію, якраз саме тоді, коли Бартенєв тільки–но став на ноги як молодий директор ласого не тільки у місті, а й на півострові Феодосійського підприємства iз забезпечення нафтопродуктами, а згодом став мером і спонсором місцевого осередку Партії регіонів, назвав основною версією все ж професіонально–бізнесову. «Я вважаю, в першу чергу треба шукати бізнес–інтереси. Я б міг скласти близько ста версій, чому могли здійснити вбивство Бартенєва, але в жодному разі серед них не було б версії про банальний розбійний напад iз метою заволодіння коштами, які були в барсетці», — сказав нардеп телеканалу «1+1».
Можливо, Геннадій Геннадійович має рацію, щодо «приводних ременів» насильницької смерті вже п’ятого місцевого голови за останні три роки. Адже у приморських населених пунктах півострова традиційно спалахують гострі конфлікти інтересів щодо нерухомості і землі на березі моря, в даному, феодосійському, випадку — Золотого пляжу (десятикілометрової смуги узбережжя між Феодосією і Приморським). І саме вони, як припускається, стали причиною розстрілу цьогоріч селищного голови Симеїза Кирила Костенка, а 2010 року — селищного голови Новофедорівки Олега Колодяжного, а ще минулорічного самогубства сільського голови Малого Маяка Леоніда Малика, а позаминулого — голови Веселівської сільради Ігоря Юшка. Хоча відомо також, що три роки тому під’їздом, де нині стріляли Бертенєву у спину, вже послуговувались грабіжники, причому вдало. Тоді найбагатшого кримського мера, лідера тутешніх «регіоналів» Олександра Бартенєва (його статки щотижневик «Коментарі» оцінив у 40 мільйонів доларів. — Авт.), «почистили», коли вдома нікого не було. Грабіжники серед білого дня виламали вхідні двері й узяли те, що їм було потрібно. Про розміри збитків місцева міліція не повідомила, посилаючись на таємницю слідства. А от «народне радіо» передало, що у градоначальника тоді начебто поцупили 100 тис. гривень, 4 тис. доларів і майже кілограм виробів із золота.