США шпигували і далі будуть шпигувати
Палата представників Конгресу США відхилила подання групи конгресменів на чолі з республіканцем Джастіном Амашом про обмеження програми збирання електронних даних Агенцією національної безпеки (АНБ) США, яка є урядовою шпигунською організацією. Проти цього подання виступали також Білий дім та керівництво американської агенції розвідки і контррозвідки. Як наслідок, iз 435 депутатів Палати представників поправку підтримали 205, а проти виступили 217 конгресменів. Це була перша спроба обмежити шпигунську діяльність АНБ iз того часу, коли технічний співробітник ЦРУ Едвард Сноуден розкрив світу гігантські масштаби електронного стеження агенції як за громадянами США, так і найближчими союзниками США у світі. Величезні обсяги даних зберігаються на серверах спецслужб і можуть бути проаналізовані слідчими підрозділів iз протидії тероризму. Питання про обмеження стеження за громадянами постало в рамках дебатів про фінансування АНБ.
США не поставлять Єгипту чергових літаків–винищувачів
Рух «Брати–мусульмани», представника якого, Мохаммеда Мурсі, усунули з президентської посади в Єгипті військові, заявляє, що погрози міністра оборони не зупинять масових протестів. Як погрози вони розцінили заклик очільника армії Абделя Фаттаха ас–Сісі до народу вийти на вулиці у п’ятницю і цим надати війську мандат на «протидію насильству і тероризму». Заява генерала ас–Сісі підтвердила найгірші побоювання фахівців щодо того, що усунення Мурсі насправді було заколотом військових, а не народною революцією. На Заході теж занепокоєні заявою військового очільника Єгипту. Зокрема, США заявили, що відкладають доставку до Єгипту чотирьох винищувачів F–16. Таке рішення прийняв президент Барак Обама. Пентагон також повідомив, що відкладено заплановані раніше щорічні американсько–єгипетські маневри під кодовою назвою Bright Star («Яскрава зірка»). Також розглядається можливість відміни регулярної фінансової допомоги Каїру, який щороку отримує від Вашингтона 1,3 млрд. доларів. Чергових вісім винищувачів F–16 Єгипет мав отримати від американців у грудні. Ймовірно, що і ця поставка не відбудеться.
Помер засновник «Яндекса»
На 49–му році помер засновник популярної пошукової інтернет–системи «Яндекс» Ілля Сегалович. Про це повідомила компанія у своєму офіційному блозі. Сегалович хворів на рак шлунка.
Він почав діяльність над створенням технології пошуку неструктурованої інформації на початку 1990–х разом зі своїм однокласником Аркадієм Воложаєм. А слово «Яндекс» вигадав у 1994 році.
Голомоза солідарність
Екс–президент США Джордж Буш–старший і всі його охоронці поголили голови на знак солідарності з дітьми, хворими на рак. Рiч у тім, що у співробітника служби безпеки Буша–старшого дворічний син захворів на лейкемію. Екс–президент вирішив підтримати дитину, яка проходить хіміотерапію (від такого лікування людина втрачає волосся). Вчинок патрона повторили і всі його сек’юріті. Ця біда близька колишньому очільнику США: майже 60 років тому від лейкемії померла трирічна дочка Буша.