П’ять мільйонів гривень має виплатити акціонерному товариству «Черкасиобленерго» комунальне підприємство «Черкасиводоканал». Відповідне рішення ухвалив Господарський суд міста. «Примусове стягнення з рахунків підприємства цієї суми спричинить комунальний колапс у місті. Оскільки через блокування рахунків ми не зможемо закупити реагенти для очищення питної води, що призведе до непоправних наслідків для здоров’я та життя споживачів — жителів Черкас», — коментує для «УМ» рішення Феміди Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал».
За його словами, в таку ситуацію водоканал потрапив не зі своєї вини, а тому, що є заручником збиткових тарифів на водовідведення і водопостачання, які не переглядали вже більше двох років. Про це, наголошує пан Овчаренко, кілька років поспіль Черкаський водоканал інформував Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Зверталися керівники підприємства з листами і до урядовців, обґрунтовуючи необхідність удвічі збільшити тарифи на свої послуги. «Але на це, звісно, ніхто не йде, бо це — непопулярний крок», — продовжує Сергій Володимирович.
Підприємство вже готує апеляцію на рішення суду. Але, зізнається Овчаренко, «страшно навіть подумати, що буде, якщо справу передадуть до виконавчої служби на примусове стягнення боргу»: блокування рахунків призведе до зупинки діяльності водоканалу, а це означає, що опиниться під загрозою подача води в оселі жителів обласного центру.
Керівник Черкаського водоканалу прогнозує, що особливе загострення ситуації з погашенням п’ятимільйонної заборгованості слід очікувати вже восени, позаяк Фонд держмайна виключив «Черкасиобленерго» з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Тож буквально у вересні може постати питання про продаж цього підприємства. «І я сумніваюсь, що новий власник враховуватиме інтереси держави чи простих жителів, вимагаючи від нас погасити існуючий борг. Тому вирішувати цю ситуацію слід негайно», — підсумовує директор КП «Черкасиводоканал».