До історико–меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові Калуського району, що на Прикарпатті, тимчасово передали оригінальні речі батька провідника ОУН, священика греко–католицької церкви Андрія Бандери. Окремi речі привезли з музею священнослужителя, який діє в селі Тростянець. На честь цього було відкрито виставку «Андрій Бандера — лікар людських душ», де, зокрема, представлено сповідальницю, церковні книги, священичу одіж отця Андрія тощо.
«Сім’я Андрія Бандери сформувалась тут, в Угринові. На цій землі він одружився з дочкою місцевого священика Мирославою. Тут проходили роки життя родини отця Андрія, коли він був на парафії священиком, тут зростали та виховувалися його діти. Згодом, у 1933 році, отець Андрій переїжджає звідси, фактично з парафії, він лишає деякі сліди свого перебування, які зараз представлені в експозиції нашого музею у відновленій хаті, де жила сім’я святого отця. Ці речі є безпосереднім свідченням його діяльності, і саме вони матеріалізують для нас, уже прийдешніх поколінь, його образ та дух, тому є цікавими та автентичними», — розповів «УМ» завідувач музею Степан Лесів.
Виставка відкрилася з нагоди 90–х роковин смерті батька провідника ОУН. У 1923 році за ініціативи отця Андрія було відбудовано храм, зруйнований у часи переходу фронту через тутешні села. «Тоді церква згоріла до тла. Андрій, коли повернувся з війська Української галицької армії, де служив капеланом, незважаючи на те, що мав особисті великі проблеми (померла дружина та немовля, яке щойно народилося), очолив усю організаційну роботу з відновлення храму, — веде далі пан Лесів. — 10 липня Андрія розстріляли у в’язниці в Києві, і, вшановуючи його пам’ять, враховуючи його велику подвижницьку працю на наших теренах, ми вирішили максимально відновити згадку про нього, адже певна частина його духу залишилася разом із цими речами. Це здебільшого церковні речі, зібрані й iз нашої церкви та з церкви Тростянця, де він востаннє перебував на парафії аж до моменту арешту».
Виставка діятиме до кінця року.
Сергій РИБЧИНСЬКИЙ,
Павло ҐРОМИХАЛО