У Болгарії набирають обертів антиурядові протести, які тривають у цій країні вже 42–й день. Позавчора учасники акції пішли на радикальні вчинки: приблизно о 20.00 заблокували депутатів у будівлі парламенту. Разом iз ними бранцями стали ще троє міністрів, а також журналісти, представники профспілок і працедавці, які саме проводили спільну з депутатами нараду щодо можливих шляхів актуалізації бюджету країни на поточний рік. Загалом у будівлі парламенту в Софії повсталий народ замкнув 109 осіб. Заручникiв утримували в приміщенні парламенту приблизно дев’ять годин, до ранку вчорашнього дня.
Протестувальники вимагали відставки уряду та приборкання апетитів олігархів, які душать країну.
О 22–й годині поліція здійснила невдалу спробу вивезти міністрів і депутатів iз приміщення Народних зборів автобусом. Відтак протистояння загострилося — почалася бійка мітингувальників iз поліцією. Після півгодини боротьби поліція вирішила з міркувань безпеки завести міністрів і депутатів назад до приміщення парламенту. Під час відступу люди обкидали чиновників i полісменів камінням та яйцями. Після опівночі заручники перебралися із зали засідань одного з кабінетів до парламентського буфету, щоб підкріпитися. А поліція тим часом розробляла наступний план евакуації. Реалізація плану розпочалася о третій годині ночі. Жандармерія спочатку взяла у кільце міністрів і, застосувавши щити, а також техніку, якою прибирали барикади, вивела бранців через тильний вихід парламенту.
Профспілкові діячі та працедавці спокійно залишили парламент через службовий вхід — протестувальники не перешкоджали їм. Останніми, приблизно о 4.30 ранку, вийшли з пастки парламентарії. Більшість iз них — представники донедавна правлячої партії ГЕРБ. Про їхню низьку мораль свідчить те, що під час евакуації з парламенту вони використали журналістів як живий захисний щит.
Учасники протесту заявили, що продовжать блокувати парламент, доки уряд не піде у відставку.
Під час сутичок поранення отримали троє поліцейських i четверо протестувальників. Їх доправили до шпиталю Військово–медичної академії у Софії, але вчора виписали, бо поранення не тяжкі, повідомляє болгарська газета «Труд». Але все ж це була перша кров 40 iз лишнім днів протестів.
Нагадаємо, масові протести проти коаліційного уряду під проводом соціалістів, сформованого внаслідок виборів у травні, почалися після призначення медіа–магната Деляна Пеєвського головою служби безпеки країни. Болгарам відомо, що в минулому Пеєвський мав проблеми із законом. Прем’єр–міністру довелося відкликати кандидатуру Пеєвського, але протести не припинилися. Болгари вже не вірять нікому у власній країні, тому звертаються напряму до керівництва Євросоюзу з драматичним посланням: «Наші права ґвалтують олігархи». Координатори протестів позавчора у Софії виклали свої аргументи та вимоги заступнику Єврокомісії та одночасно комісару юстиції Вів’єн Редінг. Вона ніби зрозуміла, бо заявила: «Ви є тими, хто вирішує, якою бути вашій країні. А політики повинні створити систему, за якої ваші голоси будуть почуті».