23.07.2013

Гандбол

Федерація гандболу України подала заявку на проведення чемпіонату Європи 2018 року. Як ідеться в офіційному релізі, президент ФГУ Валерій Третьяков сподівається, що слідом за футбольним і баскетбольним чемпіонатами Україна отримає право провести і гандбольну першість, а потрібні арени буде збудовано ще для євробаскету–2015.

* * *

Через брак фінансування полтавське «Динамо» відмовилося від участі в розіграші Кубка ЄГФ. Полтавці мали на це право як четверта команда минулого чемпіонату України. Таким чином, в наступному сезоні Україну представлятимуть лише три команди: «Мотор» — у Лізі чемпіонів (стартує з кваліфікації), «Портовик» — у Кубку ЄГФ, «ЗТР» — у Кубку виклику.

Хокей

Львівські «Леви» стали шостою командою, яка підтвердила участь у наступному чемпіонаті України під егідою ПХЛ.

Тим часом стає зрозуміло, що одним із фаворитів турніру буде новостворений ХК «Патріот» (Вінниця). За цей клуб виступатимуть винятково українці, заявив його президент Олексій Друкаренко. «Ми залучили до складу команди відомих хокеїстів. Серед них гравці національної збірної України — Олег Шафаренко, Олександр Побєдоносцев, Віталій Люткевич, Олександр Матерухін та інші. Буде в команди й група гравців 1994 р.н., які отримають шанс проявити себе», — повідомив Друкаренко.

* * *

Олександр Торяник, який донедавна виступав за «Беркут», підписав контракт із клубом КХЛ «Торпедо» (Нижній Новгород). Підготовку до сезону 23–річний форвард почне у вже знайомому йому ХК «Саров», який є фарм–клубом торпедівців у ВХЛ.

Теніс

Турнір WTA в Бад–Гаштайні (призовий фонд — 235 тис. дол.). Перший раунд. Світоліна (Україна) — Гонкова (Словаччина) — 6:2, 6:2. Другий раунд. Світоліна — Схеперс (ПАР) — 7:5, 1:6, 6:1. Півфінал. Главакова (Чехія) — Світоліна — 7:5, 6:7, 6:4.

Турнір WTA в Бостаді (235 тис. дол.). Перший раунд. Цуренко (Україна, 6) — Гримальська (Італія) — 6:3, 5:7, 6:1. Другий раунд. Хогенкамп (Голландія) — Цуренко — 6:1, 2:6, 6:3.

Турнір ITF в Оломоуці (100 тис. дол.). Півфінал. Герцог (Словенія, 1) — Заневська (Україна, 5) — 6:0, 6:2.

Турнір ITF в Імолі (25 тис. дол.). Фінал. Кан (Росія, 2) — Л. Кіченок (Україна, 1) — 3:6, 7:5, 6:2. Пари. Л. Кіченок/Остапенко (Україна/Латвія, 1) — Лехнерт/Маттеуччі (Філіппіни/Італія) — 6:4, 3:6, 10:3.

Людмила Кіченок здобула другий парний титул поспіль і 17–й парний у кар’єрі. У новому рейтингу WTA вона піднялася на сім сходинок і тепер є 158–ю. Особисті рекорди поставили також Еліна Світоліна — 71–ша позиція (+13) та Марина Заневська — 115–та (+15). Леся Цуренко — 61–ша (–1).

Баскетбол

На чемпіонаті Європи U–20 в Естонії чоловіча молодіжна збірна України посіла 18–те місце серед 20 команд–учасниць і вибула з дивізіону А. У першому груповому турнірі підопічні Дмитра Маркова зазнали трьох поразок у чотирьох матчах (обіграли лише турків) і посіли останню, п’яту, позицію. Надалі «синьо–жовті» почали втішний турнір за 13—20–те місця, поступилися ізраїльтянам та сербам і виграли в чеських ровесників. На передостанньому етапі Україна розбила Грузію — 75:47 (Коренюк — 26 очок), яка, зрештою, опинилася останньою, випередивши тільки Естонію. Але питання прописки у вищій лізі вирішувалося в матчі за 17–те місце: Україна — Чехія — 68:75 (20:15, 13:14, 12:20, 23:26; Артамонов — 25).

«Золото» здобули італійці, які у фіналі перемогли Латвію — 67:60.

Волейбол

Світова ліга. «Фінал шести» (Аргентина). Група А (підсумкове становище): Італія — 6, Болгарія — 3, Аргентина — 0. Група В: Бразилія — 4, Росія — 3, Канада — 2.

1/2 фіналу. Італія — Росія — 1:3, Бразилія — Болгарія — 3:1. За третє місце. Італія — Болгарія — 3:2. Фінал. Росія — Бразилія — 3:0 (25:23, 25:19, 25:19).

Дзюдо

У Москві на турнірі «Великого шолома» єдину українську медаль — срібну — здобув Віталій Дудчик. У фіналі вагової категорії до 81 кг він поступився Свену Марешу з Німеччини. Геворг Гевондян став п’ятим, а серед наших жінок найближчою до нагороди виявилася Вікторія Туркс — сьома сходинка.

Водне поло

Маріупольський «Іллічівець» продовжить своє існування. Спонсор — меткомбінат ім. Ілліча — знайшов кошти для подальшої підтримки 13–разових чемпіонів України. Про це повідомив головний тренер команди Олександр Обединський, подякувавши ЗМІ за вирішальну підтримку у скрутний час.