Бразилія проти візиту Папи
Позавчора бразильська поліція застосувала сльозогінний газ для розгону сотень демонстрантів, які перед резиденцією губернатора штату Ріо–де–Жанейро вимагали його відставки та протестували проти... візиту Папи Римського Франциска. Рух у центральній частині Ріо було перекрито на кілька годин.
Понтифік прибуде до Бразилії, найбільшої католицької країни Латинської Америки, найближчого понеділка для участі у Світових днях молоді, які триватимуть до 28 липня. Папа відправить службу на велетенському пляжі Ріо–де–Жанейро для 1,5 мільйона осiб.
Бразильці дуже шанують Папу, але противники його приїзду вказують, що безпеку понтифіка та Днів молоді гарантуватимуть понад 30 тисяч поліцейських та військовослужбовців, на цю найбільшу в історії міста поліцейську операцію будуть витрачені великі кошти, які б могли піти на охорону здоров’я та освіту.
У Бразилії соціальні протести не вщухають iз минулого місяця, відколи влада підвищила на 20 відсотків ціну проїзду у громадському транспорті.
Етнічнi сутички у Гвінеї
Щонайменше 54 особи загинули та 131 отримала поранення внаслідок триденних сутичок на етнічному ґрунті у другому за кількістю населення місті Гвінеї — Нзерекоре. Урядові війська, які прибули до мiста, вчора припинили протистояння, заарештувавши приблизно 50 найактивнiших учасників сутичок.
Сутички розпочалися після оголошення про проведення 24 вересня парламентських виборів. Гвінейські політичні поділи накладаються на етнiчні. Діючий президент та вся влада країни походять iз народу малінке, який становить лише третину населення країни, а опозицію підтримує народність фулані, яка є у країні більшістю. Хоча Гвінея має найбільші у світі родовища бокситів, а також родовища заліза і золота, країна неспроможна вижити сама i повністю залежить від допомоги Заходу.