Колгосп імені Путіна

19.07.2013

Сільськогосподарський виробничий кооператив у селі з багатообіцяючою назвою Гігант у Ковровському районі Володимирської області Росії став широко відомим лише цього тижня — завдяки статті в російській газеті «Собєсєднік». Хоча ім’я президента Путіна фермери присвоїли своєму новому колгоспу два місяці тому, та відкрити сайт здогадалися лише нещодавно. Ось так завдяки силі всесвітньої «павутини» до «путінців» і прийшла всеросійська слава. За нею чекають і самого ВВП — запрошення надiслали в Кремль і сподіваються, що президент знайде часинку завітати в Гігант цієї осені.

Ідейне спрямування новоствореного колгоспу знаходимо у вступному слові голови СВК Михайла Червякова, яке, власне, і є головним контентним наповненням сайту. Промова складається з фраз про «Росію — велику країну», потребу «відновити колишню потугу, як за часів СРСР» та панегіриків Путіну, завдяки якому «Росія досі існує цілісною і рік у рік лиш міцніє». Сумувати є за чим, адже за радянських часів на цих теренах існував колгосп–мільйонник, але в 1990–ті розвалився, у селище Гігант прийшли гігантські проблеми. Життя зажевріло кілька років тому, коли довколишні землі викупив колишній інженер оборонного заводу Валерій Ковальов, якого і ввважають головним «мотором» нового СВК.

Мета нещодавно створеного кооперативу, як пише пан Червяков, — «виробити і втілити в життя технологію зниження соціальної напруги..., забезпечити продовольчу безпеку» і «виховати нову російську людину».

Із репортажу кореспондента «Собєсєдніка» перед читачем постає така собі «маніловская дєрєвня», яку будують трохи менше двох десятків фермерів. Нових співробітників тут, наприклад, збираються поселяти в так званих «путінках» — екологічно чистих конструкціях iз дерева, мінеральної плити і гіпсокартону. У «путінці» буде встановлено каналізацію, яка здатна переробляти фекалії на газ. Ще одне нове слово в облаштуванні життя на селі — «ковчеги», в яких під одним дахом будуть культивувати корів, рибу та овочі. Екологічну продукцію планують продавати самі, відкрити магазини.

Кореспонденту місцевого видання «МИР–24» згаданий вище пан Ковальов розповідає, що підтримки ніякої підприємство не має, чиновники душать поборами і що багато його знайомих, зачувши про неординарні плани «путінців», крутить пальцем біля скроні. «Але ми не здаємося, сподіваємося на себе та на гучне ім’я», — зiзнається Ковальов.

У кооперативі сподіваються, що Володимир Путін прибуде восени, коли тут встигнуть заселити «путінки» — людьми, а «ковчеги» — коровами.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>