Відтепер господарем земельної ділянки площею 1,32 га на міській набережній Назукіна, 41 є таке собі ПАТ «Маринсервіс». Так вирішила Севастопольська міськрада на останньому пленарному засіданні. Щоправда, не уточнюється: в довгострокову оренду, скажімо, на 25 років чи в постійне користування з неодмінним виведенням з комунальної власності передано шмат набережної новим власникам.
Новий господар збирається розгорнути там житлове будівництво, а також реконструювати будівлi, перетворивши їх на готельно–розважально–туристичний комплекс з яхт–клубом. Місцеве управління з питань земельних, водних відносин і містобудування має забезпечити новому землевласнику державну реєстрацію права власності територіальної громади. «Проект отримав згоду, — пише севастопольське інтернет–видання «Гражданская оборона», — незважаючи на те, що юридична служба не змогла зробити висновок щодо відповідності наданого проекту нормам чинного законодавства. Річ у тім, що в матеріалах справи відсутня інформація про наявність зареєстрованих прав третіх осіб на частину земельної ділянки площею 700 квадратних метрів».
За даними Системи розкриття інформації на фондовому ринку, в 2011 році єдиним акціонером «Маринсервісу» значився Янукович Олександр Вікторович, і опісля зміни до складу засновників не вносились. Щоправда, у звіті про минулорічну діяльність власник закрив свої персональні дані. Три роки тому, себто з початком президентства Віктора Януковича, «Маринсервіс» придбав чотири щойно відбудовані пам’ятники архітектури на набережній Назукіна у Балаклаві, бухту якої вважають чи не найкращим місцем в Україні для стоянки морських яхт, а також головний корпус і флігель дачі Соколової, будинок міського голови Михайлі й дачу лікаря Педькова.
За інформацією все тієї ж «Гражданской оборони», раніше ці будівлі реконструювали під готельний комплекс і яхт–клуб товариства з обмеженою відповідальністю «Аквалайн плюс» і «Український інвестиційний центр», які теж близькі до старшого сина глави держави. Точніше, розібрали їх до цеглини, а потім звели наново, але вже з сучасних будматеріалів. Бо, виявляється, спецкомісія з охорони культурної спадщини Севастопольської міськдержадміністрації визнала їх такими, що взагалі не підлягають реконструкції.