Новий небесний об’єкт так званої тринадцятої зіркової величини у сузір’ї «Возничого» Геннадій Борисов, науковий співробітник Кримської станції, підпорядкованій Московському держуніверситету ім. Ломоносова Астрономічного інституту, виявив і тричі сфотографував на телескоп власної конструкції ще на світанку 9 липня. Далі дочекався усталеної процедури підтвердження колегами зі США, Росії, Японії та Італії і, ясна річ, офіційної реєстрації у Центральному бюро астрономічних телеграм (Кембридж, США). Відтепер відкриття кримського астронома значиться у каталозі цієї міжнародної установи як комета С/2013 N4 (BORISOV).
«Мені просто пощастило, — зізнався «УМ» сам астроном, — адже сьогодні у світі цілодобово сканують небо тисячі астрономів–аматорів, а ще — професіоналів, у котрих на озброєнні сучасні роботизовані комплекси. Тобто конкуренція у цій царині шалена. Зі своїм любительським апаратом я можу розраховувати на успіх лише в передсвітанковому небі (що, власне, і сталося) чи впродовж півгодини–години при заході Сонця».
Пан Борисов також розповів, що планове стеження за кометами, астероїдами і туманностями в селищi Наукове в Бахчисарайському районi розпочав у 1995 році. А його основне заняття — любительське телескопобудування, модернізація цієї техніки. За перше в незалежній Україні відкриття (на теренах колишнього Союзу чотири нові комети до цього відкрили лише росіяни. — Авт.) кримчанин може розраховувати, щоправда, тільки за підсумками 2013—2014 років, на міжнародну премію Едгара Вільсона Вульфа і відповідну частину грошової винагороди в розмірі 20 тисяч доларів.