Медведєв наступив на українські труби
Прем’єр–міністр Росії Дмитро Медведєв учора під час наради щодо розвитку чорної металургії повідомив про рішення не продовжувати дію квот для української трубної продукції, повідомляє «Інтерфакс». У цьому контексті Медведєв особливо підкреслив, що «треба грамотно використовувати переваги Митного союзу для захисту від недобросовісної конкуренції іноземних виробників». Із чого оглядачі зробили висновок, що такою є відповідь Києву на його вагання приєднуватися до Митного союзу.
«Подробності» нагадують, що поставки труб понад квоти обкладаються антидемпінговими митом, у залежності від виду продукції, в розмірі від майже 20 до 40 відостків.
Подробиці НП в аеропорту «Київ»
Слідство за фактом надзвичайної події в аеропорту «Жуляни», де позавчора літак Київ—Москва зійшов зі злітної смуги, розглядає кілька версій. Одна з них, повідомила газета «Вєсті», — помилка екіпажа, але не відкидають iз рахунків і те, що посприяв аварії дощ. Крім того, експерти зазначають, що летовище має коротку злітно–посадкову смугу — 2310 метрів, тоді як, до прикладу, в «Борисполі» — 4000 м. У компанії «ЮТейр», якій належить літак, також нарікають на те, що смуга має асфальтове покриття, а не бетонне.
Нагадаємо, НП сталася в понеділок о 12.15. Ніхто з 77 пасажирів не постраждав.
МЗС не знає, чи в Шрі–Ланці загинула українка
У Міністерстві закордонних справ України вчора заявили, що ще перевіряють інформацію про смерть українки у Шрі–Ланці. «Офіційного підтвердження смерті нашої громадянки немає», — повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс. Тим часом за добу до цього газета «Комсомольская правда в Украине» повідомила, що 14 липня в Шрі–Ланці загинула 23–річна мешканка Харкова Тетяна Неко, яка вночі під час шторму купалася в океані. Більше того, родина дівчини сповістила ЗМІ, що посольство України обіцяє доправити тіло загиблої на Батьківщину.
ЗНО для 9–класників
Український центр оцінювання якості освіти ініціює введення з 2016 року зовнішнього тестування для випускників дев’ятих класів. Про це повідомила директор центру Ірина Зайцева. Вона зазначила, що наприкінці червня Президент Віктор Янукович затвердив стратегію розвитку освіти на період до 2021 року, і однією з пропозицій, поданих Центром оцінювання якості освіти, є згадана ініціатива.
Київ витратив 10 млн. гривень на електронний уряд
Київ витратив на створення електронного уряду близько 10 мілйьонів гривень, а в цілому для виходу на повноцінне функціонування системи потрібно 150 млн. гривень. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Пузанов, передає «Інтерфакс–Україна». За словами пана Пузанова, окремі елементи електронного уряду вже повноцінно функціонують, наприклад, електронний документообіг.
«З урахуванням законодавчої вимоги про дев’ятимісячну тестову експлуатацію (тестуються питання технічного захисту інформації, наповнення баз даних тощо), ми зможемо з 1 листопада запустити його в повноцінну промислову експлуатацію», — зазначив чиновник.