Попри те, що з сарицької землі — найпівденнішої ділянки України на березі Чорного моря — не знято заповідний статус, дерева–старожили і далі вирубують. Саме тут росте чи найбільше зелених довгожителів країни — реліктового ялівцю. Один iз них, подейкують екологи, взагалі найдревніший у Європі: його вiк — 2200 років. А ще Сарич — це тихі й пляжні ділянки під мальовничими скелями, острівці незайманої природи.
Тепер близько двадцяти гектарів території колишньої бази відпочинку підприємства «Ера», яке сім років тому дісталося так званому дачно–будівельному кооперативу «Південний», почали інтенсивно облаштовувати. Себто зводити на місці дерев’яних будиночків капітальні три– i чотириповерхові котеджі, прокладати інженерні мережі тощо. А заради цього, зрозуміло, й викорчовують древній ялівець. Далі справа дійде до зведення багатоповерхових елінгів у пляжній зоні і загалом перетворення заповідної зони на банальний дачний масив для багатих.
Саме таку невеселу перспективу на останньому засіданні постійної комісії з охорони навколишнього середовища Севастопольської міськради змалював громадський екологічний інспектор Микола Подоляка. Мовляв, якщо не відреагувати, то «залишки лісу знесуть тракторами». Це начебто місцевих депутатів «зачепило», і вони мають намір звернутися у міську прокуратуру з проханням провести негайну перевірку. Одначе сумнівно, що вона стане рятівною соломинкою для заповідного лісу і мису Сарич узагалі.
Адже будівництво вестиметься в рамках землевідведення ТОВ «Реал Істейт АГ», яке пов’язують iз двома впливовими депутатами міськради. Ті ж начебто користуються необмеженою підтримкою в київських кабінетах.