Стереотип, згідно з яким найтовщою нацією у світі є населення США, виявляється, вже застарів. Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй, результати якого наводить британська газета «Дейлі мейл», цього року Сполучені Штати за цим не надто приємним показником обійшла Мексика, кожен третій мешканець якої (33%) потерпає від ожиріння. США посіли друге місце з 32% мешканців, талію яких не обміряєш звичайним сантиметром. На третьому місці, навдивовижу, Сирія, де надмірно товстих людей, попри громадянську війну та інші негаразди, теж виявилося майже 32% — лише трохи менше, ніж в Америці.
Що ж до Європи, то тут «найтовщою» країною виявилася Чехія, близько 29% мешканців якої потерпають від ожиріння. У світовому рейтингу чехи посідають дев’яте місце.
Кількість людей із надлишковою вагою не поясниш лише рівнем життя. Інакше навряд чи 18–ту сходинку рейтингу з показником 24,9% розділили б Росія і Велика Британія. Найбільш «стрункими» націями світу є корейці, японці та норвежці, тобто народи, які традиційно вживають у їжу багато риби та морепродуктів і, натомість, мало м’яса.
Всесвітня організація охорони здоров’я б’є на сполох: кількість людей на планеті, які потерпають від ожиріння, подвоїлася у порівнянні з 1980 роком. За даними ВООЗ, станом на 2008 рік у світі надмірну вагу мали 1,4 мільярда осіб віком від 20 років, з яких 200 мільйонів чоловіків і 300 мільйонів жінок не просто важили забагато, а страждали від значного ожиріння. Станом на 2011 рік у світі потерпали від ожиріння 40 мільйонів дітей віком старше п’яти років. ВООЗ наголошує, що ожиріння можна попередити, але для цього потрібні відповідна свідомість і сила волі.
Оскільки «ворога треба знати в обличчя», то подивимося, на прикладі мексиканців, які причини передусім спричиняють перетворення людей на «бегемотів». Зайву вагу в Мексиці мають загалом 70% населення. Під найбільшою загрозою перебувають бідні й молоді люди, оскільки дешева мексиканська їжа є традиційно дуже жирною, сильно пересмаженою і висококалорійною. З другого боку, тенденція до швидкого ожиріння спостерігається і в заможних мешканців міст, які заробляють усе більше, а стиль життя залишається старим, споживацьким. Мексиканці жартують, що засадничим елементом їхніх харчів є «вітамін 3Т»: tacos (кукурудзяні чи пшеничні млинці з м’ясною або курячою начинкою), tostada (смажені млинці) та tamales (щось на зразок наших голубців). Мексиканці також дуже полюбляють солодощі. Наслідки такої дієти очевидні — у країні дуже високий рівень захворюваності на діабет та серцево–судинні хвороби. Мексиканці розуміють, що швидко не змінять свої вподобання, тому на своє виправдання навіть мають відповідне прислів’я: Barriga llena, corazon content — «Під великим пузом завжди добре серце».