Протести в Єгипті: прем’єр–міністр подав у відставку
Ситуація в Єгипті стає дедалі більш напруженою — позавчора збіг термін ультиматуму, який висунула президенту Мохаммеду Мурсі опозиція, а вчора вночі вичерпався і термін ультиматуму від Вищої ради збройних сил. Попри все Мурсі у відставку подавати не збирається. Водночас лідер опозиційної Арабської насеристської партії Таухид аль–Бенхаві заявив, що, на думку опозиції, з огляду на масовість протестів нинішній режим уже незаконний. За його словами, посаду президента Єгипту можна вважати вакантною.
Також аль–Бенхаві повідомив, що під закликом про відставку Мурсі, поширеним партнерами насеристів з опозиційного руху «Тамаррод», поставили підписи вже 22 мільйони єгиптян.
Тим часом позавчора увечері єгипетські ЗМІ повідомили про відставку прем’єр–міністра країни Хішама Кандиля. Раніше заяви про звільнення зі своїх посад подали 11 міністрів його уряду.
Справа Сноудена
Едвард Сноуден, який видав пресі секрети ЦРУ і втік до Росії, спричинив черговий міжнародний скандал. Учора літак президента Болівії Ево Моралеса, який відвідував Москву з візитом, вимушено здійснив посадку в аеропорту Відня після того, як влада Франції та Португалії заборонила йому перетинати повітряний простір цих країн. Причиною заборони стала підозра, що в літаку переховується Сноуден.
Як заявив віце–канцлер Австрії Міхаель Шпінделеггер, борт президента Болівії обшукала австрійська поліція, проте Сноудена там не виявили. Водночас у МВС Австрії заявили, що обшук не проводився, оскільки «на це не було правових підстав». Раніше влада Іспанії також попросила дозволу оглянути літак президента Болівії, щоб дозволити йому перетнути іспанський повітряний простір. Представники Болівії відповіли на це категоричною відмовою, й Іспанія все ж відкрила повітряний простір для лайнера Моралеса.