Російська навала

03.07.2013
Російська навала

Пункт пропуску в Новоазовську — головний для «курортного» пасажиропотоку між Росією та Україною.

Відпочивальники з «великої України», які протягом першого місяця літа побували в Криму та на інших курортах Чорного й Азовського морів, діляться враженнями: туристів із Росії цього року там ну дуже багато! І російські чиновники підтверджують ці враження мовою цифр.

Так, співробітники Південного митного управління РФ (ЮТУ) свідчать, що цього літа кількість туристів, які приїдуть із Росії в Україну через пости ЮТУ, перевищить рекордні показники 2012 року, коли в Україні проходив чемпіонат Європи з футболу.

Нагадаємо, минулого року, коли в червні на території України та Польщі відбувалося Євро–2012, потік туристів через російсько–український кордон значно зріс. Основними пунктами їх призначення були міста–господарі, наближені до кордонів Росії, — Донецьк, Харків, Київ. Але в червні показники турпотоку з півдня Росії в Україну навіть перевищують дані аналогічного періоду 2012 року. Як повідомив агентству РІА «Новості» начальник ЮТУ РФ Олександр Гетьман, зростання «трафіку» пов’язано головним чином із тим, що більше росіян улітку їдуть відпочивати до Криму.

Пан Гетьман додав, що митники чекають основний пасажиропотік на найбільшому пункті пропуску — Новоазовськ (Донецька область) — Весело–Вознесенка (Ростовська область РФ). У 2012 році в липні через цю ділянку кордону пройшли 226,1 тисячі осіб, у серпні — 238,6 тисячі. «Це основна магістраль на територію Криму», — каже начальник ЮТУ РФ.

 

ЦІНА ПИТАННЯ

Порівняння цін на відпочинок в Криму і Росії

Наплив росіян на південь України можна пояснити тим, що ціна відпочинку в Криму в середньому на 15–25% дешевша, ніж на чорноморських курортах Росії. Такими є дані порівняльного аналізу цін на відпочинок у період високого сезону на чорноморських курортах Росії та України в 2013 році, який проводило міністерство курортів АР Крим.

«Аналіз проводився по таких регіонах Росії, як Сочі, Анапа, Геленджик, Краснодар. У Криму — Ялта, Алушта, Євпаторія й Саки. Досліджували відпочинок у двомісному номері стандартного готелю «три зірки» для двох осіб; відпочинок у санаторії — з лікуванням на одну людину; вартість проживання в приватному секторі — на одну людину», — розповіла начальник відділу з готельного та індивідуального розміщення мінкурортів АРК Віра Куличенко.

Вийшло, що вартість проживання в готелях категорії «три зірки» у курортних регіонах чорноморського узбереж­жя Росії коливається від 59,5 до 128 євро на добу, а в Криму — від 49 до 120 євро на добу.

Відпочинок із лікуванням у санаторно–курортних закладах РФ обходиться в 49,5—550 євро на добу з людини, а в Криму — 34,2—380 євро на добу.

Вартість проживання в приватному секторі Криму — від 6 до 100 євро з людини в добу, залежно від рівня сервісу й віддаленості від моря. У Росії подібні послуги оцінюються в суму від 15 до 110 євро на добу.

* * *
Матеріали сторінки "Туризм" "України молодої" підготовлено у співпраці з сайтом "Смак подорожника. Дешеві мандрівки й туристичні новини" (Cheap-trip.eu).

 • Святе мiсце порожнiм не буває

  Перше, що вражає того, кому пощастить поспiлкуватися з панi Есрою Шакар — її пристойне володiння українською мовою. Усе стане зрозумiлим, якщо скажу, що панi Шакар вiсiм рокiв працювала в посольствi Туреччини в Українi i офiцiйна її посада — аташе з питань культури, туризму та iнформацiї посольства Турецької Республiки в Українi. >>

 • Підкорення Сванетії

  Туризм поєднує в собі і пізнання світу, і спорт, і відпочинок. Отже, може задовольнити смаки й уподобання кожного небайдужого до мандрів. Зважаючи на ветеранський вік більшості учасників нашої подорожі-керівнику групи Володимиру Дімітрюку майже 63, дещо менше Володимиру Грипасю й Олегу Дубині, і лише Михайла Квартюка та Ольгу Давидову можна вважати молодими, — ми мали б обрати останнє. >>

 • Від руїн — до візитки

  Мандрівники, які найбільше цікавляться давніми фортецями та палацами, серед найпривабливіших для себе регіонів однозначно назвуть Тернопілля. Адже за кількістю старовинних замків ця область займає перше місце в державі (тут зосереджено більше третини всіх українських оборонних споруд або їх руїн — 34). >>

 • «У нас таких «туристів» пів-Донбасу!»

  Відомий російський мандрівник, засновник туристичного «Форуму Вінського» Сергій Вінський отримав відмову при спробі в’їхати в Україну. Скандал? Не без того. Формальною причиною видворення Вінського одразу по прибуттю із Москви в аеропорт «Жуляни» стала «не підтверджена мета перебування на території України». >>

 • «Wizz Air Україна» пішла не остаточно?

  Після того, як припинила роботу авіакомпанія «Wizz Air Україна», у наших мандрівників помітно звузилося поле для маневру — вже не так просто знайти дешеві варіанти мандрівок у Європу. Доводиться або платити більше, або пересідати на автобуси, або шукати точки вильоту в сусідніх країнах — Польщі, Словаччині, Молдові тощо. Але, як виявилося, припинення діяльності «Wizz Air Україна» не є остаточним. >>

 • «Олл інклюзив» для терориста

  Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel). >>