Новий медичний скандал спалахнув у Кіровограді, де нещодавно, як писала «УМ», під час нескладної операції в жіночій консультації від анафілактичного шоку померла 21–річна жінка. Цього разу смертельно «прославився» Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер, де помер 40–річний Олександр Сиротюк, хворий на відкриту форму туберкульозу. Чоловік три дні пролежав під деревом на території медзакладу, але тамтешні «гіппократи» його вперто не помічали.
Про таке неподобство хворі лікарні розповіли телефоном працівникам Кіровоградської обласної благодійної організації «Відкрите серце». За словами керівника цієї організації Аліни Ярославської, волонтери «Відкритого серця» кожні два тижні відвідують тубдиспансер iз гостинцями, тож люди їм довіряють. «Коли ми приїхали в диспансер, то побачили Олександра, який лежав під деревом. Він був дуже кволим і ледь говорив. Сказав, що міліціонери етапували його з Кременчуцької протитуберкульозної колонії №69, посадивши на електричку», — розповів «УМ» волонтер Богдан Куксінський.
Він обурений тим, що хворий iз відкритою формою туберкульозу їхав у громадському транспорті, адже, за статистикою, така людина здатна заразити до десяти здорових осіб. Олександр мав направлення в цю лікарню за місцем проживання, веде далі Богдан, але його там не прийняли і зажадали направлення з обласного тубдиспансеру. Хворий був таким безсилим, голодним і без грошей, що безпомічно ліг на території медзакладу, не маючи сил навіть встати. Небайдужі пацієнти звертали увагу медиків, але ті на це не зважали. Відтак пацієнти самі дали нещасному ковдру і носили з їдальні їжу.
Богдан Куксінський каже: Сиротюка госпіталізували лише тоді, коли волонтери подзвонили на «гарячу лінію» кіровоградського «губернатора», викликали «швидку» й почали знімати відео, яке розмістили в інтернеті. «На жаль, Олександр помер вранці 2 липня», — констатує Богдан Куксінський. Водночас у самому протитуберкульозному диспансері запевняють, що не бачили людину, яка кілька днів лежала на землі й потребувала допомоги. А ще стверджують, що ніхто з хворих про це медикам не повідомляв.
«Стан хворого був не тяжким, а кволим, бо він довго не їв. Ми госпіталізували його й призначили крапельниці. Та він помер. Причина смерті стане відомою після проведеної експертизи», — каже головний лікар Кіровоградського тубдиспансеру Петро Олійник. За його словами, хто ховатиме чоловіка — невідомо. Але в нього є рідний брат, який живе у Кіровограді, й тітка.