Багаторічні скарги лучан на неякісну роботу міського транспорту, особливо маршрутних таксі, втілилися у документ, який нещодавно затвердили депутати луцької міськради. Хоча чимало міських обранців скептично сприйняли появу цього рішення, однак більшість усе ж проголосувала за «Етичний кодекс водія таксі та маршрутного таксі».
Кодекс прописав етичні принципи роботи водіїв «маршруток» та автомобілів із шашечками. Віднині вони мають нести ще й моральну відповідальність за перевезення пасажирів. Документ зобов’язує толерантно ставитися до пасажирів, дотримуватися безпеки руху, не дискримінувати пасажирів на будь–яких підставах та гарантувати комфортний проїзд кожному, добре знати місто й володіти державною мовою та не калічити її. Водіям заборонено також на робочому місці розмовляти по телефону, палити та приймати їжу, неохайно одягатися, лаятися, вживати образливу лексику, включати в салоні музику й рекламу, окрім передбаченої державними та місцевими органами.
Оскільки документ не має жодної юридичної сили, то й впливати на недисциплінованих та невихованих водіїв можна буде тільки силою громадської думки. А ще лучани кажуть, що непогано було б налагодити нарешті систему оплати проїзду, як це роблять в інших містах. Мораль мораллю, а порядок — понад усе. Оплативши проїзд, пасажир мав би отримати, відповідно, талон, однак луцькі водії в ліпшому випадку кладуть відірвані талончики біля себе. А в більшості «маршруток» узагалі проїзних документів в очі не побачиш. Як і таксометрів у машинах значної частини приватних таксистів.