Львів у мене завжди асоціювався з ароматом кави, із затишною Вірменською церквою, де свічки можна поставити просто у вогкий, ніжний пісок, і — з «дефіцитом» води. Місцевим мешканцям зайве розповідати, що значить її економити (воду у Львові подають три години зранку і стільки ж увечері). Хоча самі львів'яни жартують, що для приїжджих «акви» у них завжди вистачить. Адже навіть, коли всі тутешні крани «сухі», перед центральним вокзалом приїжджих радісно зустрічає діючий фонтан...
До 750-річчя Львова, яке прийде в місто вже у 2006 році, муніципальна влада обіцяє повністю розв'язати постійні проблеми з водою. «Зараз люди отримують воду, згідно з графіком, погодинно. Через два роки її буде вдосталь для всіх і в будь-який час», — запевнив «УМ» головний спеціаліст із водопостачання управління інженерного господарства Львівської міськради Олег Піх. Для цього протягом наступних двох років у місті ремонтуватимуть усі насосні станції, свердловини, водогони і міські водопровідні мережі. За словами Олега Піха, після такого комплексу робіт води у Львові не тільки прибуде, а ще й поліпшиться її якість.
Гроші на іменини міста виділили й українські парламентарії. З держбюджету на святкові заходи та підготовку до них загалом витратять 114 мільйонів гривень. Кошти підуть, в основному, на облаштування центральної частини міста та ремонт історичних пам'яток. Та тільки на «гарячі» потреби. Тож гроші на протиаварійні роботи дадуть на «розколотий» храм святого Лазаря (ХVI століття), Будинок органної та камерної музики і унікальний музичний орган.
До круглої дати народні обранці також постановили вирішити проблему з облаштуванням Музично-меморіального музею імені Соломії Крушельницької та відселенням із його території жильців. «У 1903 році Соломія Крушельницька купила цей будинок для своєї родини. Після її смерті в ньому ще трохи пожила її молодша сестра. В 80-х приміщення поділили на комуналки і заселили в нього людей. Тут вони живуть і досі, — розповідає «УМ» директор Музею Соломії Крушельницької Галина Тихобаєва. — За відселення людей із цього приміщення ми «воюємо» ще з 90-х років, коли тут утворився музей».
За словами Галини Василівни, «сусіди Крушельницької» постійно підтоплюють музейне приміщення. «Це живі люди, і їх можна було б зрозуміти, але ми теж не можемо ризикувати своєю колекцією», — пояснює пані Галина. Нині це не єдиний головний біль «музейників»: 15 тисяч цінних історичних експонатів просто нема де зберігати. До того ж більш як за десятиріччя свого існування музей досі не «розжився» на фондосховище. До 750-річчя Львова влада постановила повністю відселити мешканців. Водночас Галина Тихобаєва запевняє, мовляв, виділених грошей вистачить лише на те, щоб підшукати квартиру одній сім'ї, решта — шість — залишаться за нинішніми власниками. Загалом до святкування Дня народження міста Лева готуватимуться всі управління міста протягом двох років.