Затримано вже п'ятьох із шести втікачів із Дніпровського райуправління міліції столиці. Днями правоохоронці оприлюднили повну інформацію про кожного з них. Серед тих, кого вдалося спіймати, і ймовірний організатор втечі, 50-річний Андрій Захаров, якого підозрюють у скоєнні навмисного вбивства. Не розголошуючи деталей втечі через таємницю слідства, перший заступник начальника столичного Главку МВС Валерій Назаров таки підтвердив інформацію про те, що пилочка, якою заарештований перепиляв грати, потрапила до нього з їжею. Її було приховано в мисці з кашею. Наразі слідство перевіряє інформацію про те, чи дійсно саме Захаров «підбив» інших до втечі.
Отже, на волі залишився один. У розшуку поки що перебуває 24-річний Максим Грабовський, раніше двічі засуджений за хуліганство та крадіжку. Спілкуючись із пресою, Валерій Назаров закликав останнього, який, до того ж, ще й хворий на туберкульоз, добровільно здатися правоохоронцям і не ускладнювати власного становища. Адже напередодні втечі слідчий підписав постанову про звільнення Грабовського на підписку про невиїзд і направлення на лікування. Але тепер стосовно втікачів порушено кримінальну справу за статтею 393 частини 2 «Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти», за що їм «світить» від 5 до 8 років ув'язнення. Але в Грабовського справи поки що кращі — у разі «повернення блудного сина» слідство це врахує, а суд може скостити термін позбавлення волі.
Водночас генерал-майор Назаров спростував інформацію деяких ЗМІ про те, що один з утікачів хворий на СНІД, а сама втеча сталася нібито через катування затриманих охоронцями.
Фактично завершено й службове розслідування причин, що зробили втечу можливою. І справа не стільки в капітальному ремонті ізолятора тимчасового утримання, через що затриманих розселили по райуправліннях міліції, а в людському факторі. Адже ті, хто безпосередньо повинен був охороняти взятих під варту осіб, проспали втечу в прямому розумінні цього слова. За словами заступника начальника міліцейського Главку столиці Володимира Березана, міліція завжди очищує власні ряди від тих, хто її ганьбить. Саме тому за порушення дисципліни звільнено чергового та трьох міліціонерів із батальйону ППС. Двох із них, як уже повідомляла «УМ», узято під варту. Загалом за службову недбалість до відповідальності притягнуто 22 співробітників Дніпровського райуправління столиці.