Масові протести, які вже тиждень тривають у Бразилії, дали перший помітний результат. Мери адміністративних центрів семи бразильських штатів оголосили про зниження цін на проїзд у громадському транспорті. Саме подорожчання квитків на метро й автобуси — основний засіб пересування бразильців по місту — стало останньою краплею, що змусила людей вийти на вулиці. Один квиток подорожчав на 20 сентаво (приблизно 70 копійок).
Обурення в народі зріло давно. Більшість бразильців живе бідно, ситуація в економіці непевна, але при цьому Бразилія готується прийняти в себе Чемпіонат світу з футболу 2014 року та Олімпійські ігри–2016. Більше того — уже зараз уряд витратив значні кошти на проведення футбольного Кубка Конфедерацій, який проходить у країні з 15 по 30 червня.
Тому серед головних гасел, під якими сотні тисяч бразильців мітингують проти влади, були заклики до міжнародної спільноти бойкотувати ці спортивні події й не їхати у «бідну країну, яка оббирає власних громадян». Учасники акцій протесту також переконані, що підготовка до мундіалю посилила корупцію в державі, адже значна частина коштів, спрямованих на будівництво й реконструкцію спортивних та інших об’єктів, осідає в кишенях чиновників.
Протести вилилися в сутички з поліцією, найсерйозніші з яких відбулися в Сан–Паулу, де маніфестантів розганяли з допомогою бронетехніки, гелікоптерів та спецназу. Протестувальники відбивалися камінням і намагалися взяти штурмом будівлю мерії. Це їм не вдалося, на відміну від більш успішних однодумців із Ріо–де–Жанейро, які увірвалися в будинок парламенту і влаштували там погром.
Президент Бразилії Ділма Руссеф визнала, що ситуація критична, і спробувала заспокоїти людей. «Голоси з вулиці треба почути. Вони говорять до нас напряму — не через установи, політичні партії, класи чи ЗМІ», — наголосила глава держави.
Як зазначає «Євроньюз», такі масові протести у Бразилії відбуваються вперше з початку 1990–х років, коли корупційний скандал призвів до відставки президента.