За повідомленням прокуратури Львівщини, чотирьох осiб iз церкви «Посольства Божого» пiдозрюють у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Зараз вони перебувають під арештом — саме таку міру запобіжного заходу «просив» прокурор, і суд задовольнив це клопотання.
Керівники релігійної організації з 2007 по 2008 роки, маніпулюючи довірою прихожан, заволоділи коштами у розмірі три мільйони гривень. Проте кількість потерпілих зростає, так само, як і сума коштів. «Пастори, тобто керівники цієї організації, підшуковували серед прихожан зазвичай алко– чи наркозалежних або осіб, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, — розповів «УМ» Тарас Іваненко, старший прокурор відділу процесуального керівництва управління нагляду прокуратури Львівської області. — У подальшому прихожани під впливом пасторів, які їх переконували, що в такий спосіб вони зможуть покращити своє матеріальне становище, брали кредити в банківських установах. Щоб отримати якомога більшу суму, позики бралися під заставу житла, майна чи земельних ділянок. Прихожани релігійної організації виступали як майновими поручителями, так і позичальниками в банківських установах».
За словами пана Іваненка, траплялися випадки, коли один прихожанин релігійної організації виступав позичальником у банківській установі, а ще двоє були майновими поручителями, закладаючи при цьому свої квартири: «Отримані кошти передавали особисто пасторам релігійної організації, які користувались надзвичайним впливом та авторитетом. Вони отримували гроші й обіцяли, що не лише повернуть кредит банку, а й дадуть прихожанам додатково від 30 до 40 відсотків коштів від позики».
Зрозуміло, що пастори не лише не сплатили відсотки, а й не збиралися повертати людям гроші. «Наразі є 43 потерпілі, але їх кількість постійно зростає. Прокуратура області робить усе можливе, аби знайти і повернути людям видурені в них кошти. На все майно, віддане під заставу банку, накладено арешт, тож наразі потерпілі можуть не боятися, що втратять його», — запевняє Тарас Іваненко.