На вході до Музею історії Києва перших відвідувачів яскраво–жовтими та червоно–білими кольорами зустрічають шарфи вболівальників України та Польщі. На вихідних тут відбулося відкриття унікального міжнародного фотопроекту під назвою «Євро: дві країни — одна історія», організованого Польським інститутом у Києві.
На виставці свої роботи презентували чотири визнані фотокореспонденти з України та Польщі: Михайло Чернічкін, Костянтин Чернічкін, Маріуш Форецький та Адам Нуркевич, яких разом звела одна пристрасть — футбол. «Євро–2012 — це подія, яка об’єднала мільйони людей. Нашим завданням було показати цілісність цих різноманітних поглядів, культур та країн», — такими словами про початок роботи експозиції оголосив куратор проекту Олександр Михед.
На світлинах майстрам вдалося поєднати історичні факти з яскравими емоціями, а знімки фотокореспондентів відображають не лише перебіг подій найгучніших матчів, а й бурхливе життя міст під час проведення чемпіонату. Тут безлiч різноманітних посмішок та розмальованих у кольори улюблених команд облич. Знімки Маріуша Форецького, майстра документальної фотографії, вражають реалістичністю: чоловіки, що заправляються «біленькою» у тамбурі потяга, ірландські вболівальники, які їдуть на матч «Ірландія—Хорватія» у переповнених трамваях.
Михайло Чернічкін, який майстерно висвітлює спортивні події майже 40 років, представив на виставці фотографії зі стадіонів, де проходили матчі. На знімках відображені найгостріші моменти запеклої боротьби за Кубок Європи. На світлинах Адама Нуркевича переважають польські міста: Варшава, Вроцлав, Гданськ. Яскравістю вражають знімки, на яких зображено метелика на футбольному полі та дощ під час матчу «Польща — Чехія».
«Євро: дві країни — одна історія» — це виставка для вболівальників та всіх тих, хто любить футбол і цінує якісні фотографії, додають організатори. Згадати літо 2012 року можна буде ще протягом двох тижнів — саме стільки часу працюватиме експозиція.
Аліна ШЕВЧЕНКО