На новому етапі прогресу. Уперше в історії українського футболу головним тренером збірної став іноземець
За місяць до старту чемпіонату світу національні збірні почали оголошувати свої заявки для участі в турнірі. >>
Уже традиційно за рік до старту чемпіонату світу країна–господарка «мундіалю» приймає Кубок конфедерацій (15–30 червня). На полях Бразилії компанію господарям турніру та чинним чемпіонам світу, іспанцям, складуть переможці африканської першості — нігерійці, азійської — японці, володарі Кубка Америки — уругвайці, найсильніша збірна КОНКАКАФ — Мексика, Океанії — Таїті та віце–чемпіони Європи — італійці (оскільки переможець Євро, збірна Іспанії, грає на турнірі за квотою чемпіонів світу).
Попри те, що ФІФА постійно виказувало стурбованість темпами реконструкції футбольної гордості Бразилії — стадіону «Маракана», саме на ньому пройде фінал КК–2013. Щоправда, колись 200–тисячний стадіон нині з міркувань безпеки має значно скромнішу місткість — 76 804 крісла. А на час першості світу оновлена «Маракана» зможе приймати 82 тисячі вболівальників.
За регламентом Кубка конфедерацій, вісім команд розбито на дві групи. По два кращі представники кожної з них зіграють у півфіналах, які пройдуть на стадіонах «Мінейран» (62 547), де грають «Крузейро» та «Атлетіко Мінейро», і «Кастелан» (64 846) — домашній арені клубів «Сеара» й «Форталеза». Загалом, матчі КК–2013 пройдуть на шести бразильських стадіонах, тоді як під «мундіаль»–2014 зарезервовано аж 12 арен.
Головним фаворитом нинішнього турніру є бразильці, які виграли два попередні розіграші КК. Без сумніву, на очах своїх несамовитих уболівальників команда Луїша Феліпе Сколарі прагнутиме максимуму. Хоча наставник «пентакампіонів» каже, що Кубок конфедерацій — це нагода перед домашнім «мундіалем» побачити й позитивні, й негативні сторони своєї команди.
Сотні мільйонів уболівальників з усього світу зможуть побачити в ділі одне з найдорожчих придбань «Барселони» — 21–річного бразильця Неймара, трансфер якого із «Сантоса» до Каталонії обійшовся в 57 млн. євро. Відзначимо, що до збірної Сколарі покликав і колишнього гравця «Шахтаря» Жадсона, який нині виступає за «Сан–Пауло». «Я виграв кілька титулів в Україні, але був поза полем зору наставника збірної, тому й повернувся на батьківщину. Я завжди прагнув грати за «Селесао», тому дуже радий, що Сколарі побачив, як я працюю», — каже Жадсон.
А чинними представниками української прем’єр–ліги на КК будуть двоє нігерійських футболістів: форвард «Динамо» Браун Ідейє та Міхель Бабатунде, який провів минулий сезон у «Кривбасі».
За місяць до старту чемпіонату світу національні збірні почали оголошувати свої заявки для участі в турнірі. >>
Заключний тур чемпіонату України-2025/2026 аж ніяк не буде переповнений напруженими подіями. >>
Представники вітчизняної кульової стрільби вже не перший раз стабільно приносять Україні медалі найвищого рівня — від Олімпійських ігор та чемпіонатів світу до континентальних форумів. >>
Із перервою в кілька тижнів дві найсильніші українські тенісистки послідовно тріумфували на турнірах WTA найвищої категорії. >>
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Із неймовірним результатом для хокейної збірної України завершився чемпіонат світу в дивізіоні ІА. >>