Усі вони, зокрема, й двоє дітей, в один і той самий день побували в черкаському паб–ресторані «1+1», де смачно поласували піцою й салатами. Постраждалі ходили до закладу різними компаніями, але вдома кожен із них відчув схожі симптоми — загальну слабкість, нудоту, пронос, а температура тіла сягнула 39,5 градуса. Тож перелякані люди кинулися викликати «швидку допомогу».
«Швидка» доправила їх у Черкаську районну і Черкаську міську інфекційні лікарні. А тим часом за розслідування масового отруєння взялися працівники санепідемстанції, котрі обстежили весь персонал закладу «1+1» на кишкову групу інфекцій, взяли для лабораторних досліджень зразки харчової продукції та провели змиви на мікрофлору. «Діагноз масового захворювання — сальмонельоз. Таке в Черкасах уперше трапилося не лише за цей рік, а й за 16 років моєї роботи головним лікарем», — каже «УМ» керівник Черкаської міської СЕС Володимир Загородній.
За його словами, неподобство у закладах харчування пов’язане з тим, що в рамках законодавства працівники СЕС не мають права перевіряти підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування у відповідності до Закону «Про особливості здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб, підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування та звітності». Цим законом дозволено проводити позапланові перевірки закладів харчування тільки за письмовим зверненням громадян та фізичних осіб.
При цьому міська СЕС має одержати на таку перевірку ще й дозвіл від СЕС України. Словом, закон прийнято народними депутатами на користь не громадян, а бізнесу. «Перед прийняттям цього закону народ запевняли, що підприємці такі совісні, що самі себе контролюватимуть — навіщо їм ще й перевірки. А з досвіду своєї роботи ми знаємо, що їх треба контролювати не лише зранку, а й увечері, бо кожен прагне працювати, щоб було менше затрат і більше прибутків», — обурюється пан Загородній.
Він каже, що, за попередніми даними, в ресторані було порушено технологію приготування страв. Наприклад, майонез готували власноруч, що категорично заборонено; не було лабораторного контролю страв, але чи були носіями сальмонели тамтешні працівники, поки невідомо, бо ще не завершено лабораторні дослідження.