Знаменитий Тунгуський метеорит, походження якого (зокрема, й те, чи був це дійсно метеорит) досі залишалося під питанням, схоже, нарешті знайшовся. Проаналізувавши мінеральний склад мікроскопічних камінців, знайдених у районі Підкам’яної Тунгуски, міжнародна група геологів з України, Німеччини та США дійшла висновку, що це уламки саме того легендарного небесного тіла, вибух якого 30 червня 1908 року за новим стилем повалив дерева на території понад 2 тис. кв. км і був зафіксований обсерваторіями в усіх кінцях світу. Попри неймовірну потужність вибуху і вражаючі руйнування, досі вчені марно шукали бодай якісь сліди тіла, яке стало їх причиною. Здавалося б, це мало бути щось величезне, проте ніяких залишків метеорита, чи хоч би що це було, досі виявити не вдавалося.
Результати дослідження опубліковано в журналі Planetary and Space Science («Наука про планети і космос»). Крихітні, ледве помітні неозброєним оком уламки, фактично пил, у 1978 році виявив один із авторів цього дослідження, Микола Ковалих. Уже перший аналіз показав, що у фрагментах наявний лонсдейліт — форма вуглецю, яка утворюється при високому тиску, зокрема під час падіння позаземних тіл. Втім після ретельного аналізу тридцятирічної давності вчені дійшли висновку, що йдеться все–таки про земні мінерали, модифіковані вибуховою хвилею.
Тепер, коли технології стали більш досконалими, а наука пішла вперед, науковці вирішили знову дослідити старі зразки за допомогою найновіших електронних мікроскопів і сканерів. І виявили мінерали, характерні для залізних метеоритів.
Попри це, деякі вчені й досі ставлять під сумнів причетність згаданого пилу до падіння метеориту — мовляв, у них значно нижча, ніж зазвичай у небесних тілах, концентрація іридію. Окрім того, торф, у якому було виявлено зразки, міг містити мінерали значно давнішого або новішого походження.