Освітнє відомство не проти, щоб вищі навчальні заклади самі визначали, коли розпочнеться навчальний рік. Мiносвiти посилається на положення про організацію навчального процесу, лише застерiгає: обов’язкова умова — «додержання нормативних обсягів навчального часу».
«На жаль, мусимо констатувати, що теперішні нововведення в галузі освіти більше подібні до симуляції новаційних змін. На мою думку, такий дозвіл є фактично технічною зміною, яка особливо ні на що не впливатиме, — пояснює «УМ» директор Центру освітнього моніторингу, екс–заступник міністра освіти і науки Павло Полянський. — Раніше, відповідно до закону, всі як один ВНЗ повинні були починати навчання в конкретно визначений день — 1 вересня. Кожен викладач має затверджений навчальний план iз кількості лекційних, практичних, лабораторних занять, тому викладачам не стільки важливо, коли саме розпочинати, як те, аби встигнути вкластися у план. До того ж у школах навчальний рік закінчується всюди паралельно, тому виші повинні будуть розпочинати вступну кампанію теж одночасно. Якщо процес початку навчального року кардинально асинхронізувати, то ті виші, котрі занадто затягнуть початок, матимуть проблеми зі вступними кампаніями».
Студенти теж не надто схвалюють таку «модернізацію» навчання. «Навчальний рік узгоджений і пройшов апробацію багатьма курсами, під нього написані програми. Кому вiн незручний? Чи хтось хоче відпочивати восени і працювати влітку? — каже студентка Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Маргарита Тарасова. — Думаю, що в міністерства є справи більш важливі, до прикладу, корупція у сфері освіти, застарілі підходи до викладання, невідповідність освітніх послуг реальним викликам на ринку праці тощо. Думаю, варто спершу зайнятись цим».