Цього тижня виповнюється 30 років відтоді, як науковці Інституту Пастера в Парижі ідентифікували вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), який викликає захворювання на СНІД. З цієї нагоди позавчора у столиці Франції розпочав роботу представницький міжнародний симпозіум за участі провідних фахівців світу, присвячений обговоренню цієї хвороби. Метою зустрічі, як наголошують її організатори, є визначення нових викликів, що стоять перед медициною, а також дискусії про вакцини, ранню терапію і розуміння проблем ремісії хвороби.
«Можете вважати нас трохи божевільними, але ми сподіваємося, що вакцину для ефективного щеплення проти цього захворювання буде розроблено впродовж 3–7 років, — заявив в інтерв’ю агенції «Франс пресс» американський вірусолог Роберт Галло. — Ми здійснили велетенський прогрес у питанні антитіл, які атакують протеїни зовнішньої оболонки вірусу. І це дає нам надію».
Вірус імунодефіциту людини, який викликає захворювання на синдром набутого імунодефіциту, відкрили 1983 року французькі вірусологи Люк Монтаньє та Франсуаз Барре–Сінуссі. Роком пізніше незалежно від них у США вірус ідентифікував Роберт Галло. 2008 року Монтаньє та Барре–Сінуссі за своє відкриття були відзначені Нобелівською премією в галузі фізіології та медицини.