Росія здає позиції

24.05.2013
Росія здає позиції

Росія приваблює іноземців дедалі менше. (з сайта tourblogger.ru.)

Міжнародна служба Бі–Бі–Сі оприлюднила результати опитування світової громадської думки щодо ставлення до 25 провідних та знакових країн світу (Україна до цього списку не входить). Понад 26 тисяч респондентів (мешканців цих країн) відповідали на запитання, яка з них, на їхню думку, має позитивне, а яка — негативне значення в міжнародному контексті. Зрозуміло, що ставлення до власної країни висловлювати не дозволялося.

Як з’ясувалося, найкраще у світі (з поправкою на обмежену територію «світу») ставляться до Німеччини. Позитивно вплив цієї країни оцінили понад 59% респондентів. Також серед найпривабливіших держав опинилися Канада і Велика Британія (по 55%). Однак якщо британський вплив негативним вважають 18% опитаних, то у випадку Канади негативну оцінку її зовнішньополітичній діяльності дали лише 13% респондентів.

Лідер минулорічного рейтингу впливовості — Японія — впала одразу на четверту позицію. Позитивно її роль у світі оцінили 51%, а негативно — 27% опитаних. Падіння позитивного і зростання негативного рейтингу Японії пояснюють передусім загостренням протистояння між Токіо і Пекіном за спірні острови.

Втрачає очки в рейтингу світової любові й Росія. Із 25 «опитаних» країн лише у восьми ставлення до Російської Федерації було переважно зі знаком «плюс», тоді як мешканці 15 країн вважають його однозначно негативним. Загалом, із симпатією до Росії ставляться 30% респондентів (на 1% менше, ніж торік).

Найбільш прихильними до нашого північного сусіда виявилися мешканці африканської Гани (56%), Китаю(44%) та Чилі (42%). Водночас ставлення до Росії різко погіршилося серед респондентів у США — до 59 % із 77%. Це перше опитування громадської думки після повернення на посаду президента РФ Володимира Путіна.

Найгірше, як і минулого року, до Росії ставляться у Франції (63%), Німеччині (61%), США і Великій Британії (по 57%). У результаті, за рівнем популярності у світі Росія посіла п’яте місце з кінця. Ще більш негативне ставлення респонденти висловили тільки до Ізраїлю, Північної Кореї, Пакистану та Ірану.

Погіршилося й ставлення до США (8–ма сходинка рейтингу), причому в країнах, які є союзниками Америки — Британії (46% проти 60% минулого року), Франції (52% і 62% відповідно) та Німеччині (35% проти 44%).

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>