В Україні минулого року були поширені катування та інші знущання в місцях позбавлення волі, при цьому зберігалася безкарність за такі дії, стверджує у своєму річному звіті про стан iз правами людини у світі міжнародна правозахисна організація Amnesty International. Аналізуючи ситуацію в українському правосудді, експерти Amnesty International стверджують, що окремі недосконалі норми в старому Кримінальному кодексі призводили до тривалого досудового утримання людей під вартою, а біженцям і прохачам притулку загрожували арешт і примусове повернення на батьківщину, де їхні права утискалися.
Безкарність українських правоохоронців, на думку правозахисників, засвідчила справа студента Ігоря Індила, який загинув у Шевченківському райуправлінні столичної міліції. Винних досі не покарано, а справу постійно направляють на дорозслідування.
Найбільше місця в розділі звіту Amnesty International, присвяченому Україні, відведено порушенням Конвенції ООН про захист прав біженців. На думку правозахисників, Україна задовольняла вимоги про екстрадицію навіть у тих випадках, коли йшлося про людей зі статусом біженця чи прохача притулку. Для прикладу наведено видачу владі Узбекистану у вересні 2012 року Руслана Сулейманова, який хоча й не отримав політичного притулку в Україні, але мав статус біженця, наданий йому представництвом Верховного комісара ООН iз питань біженців. Багато уваги у звіті приділяється справі російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва, якого викрали у центрі Києва російські правоохоронці в жовтні минулого року. Сталося це тоді, коли Развозжаєв намагався отримати статус біженця.