У Придністров’ї російські солдати затримали двох іноземних громадян, яких обвинувачено у шпигунстві. Інцидент стався в понеділок неподалік села Колбасна, де розташовані російські склади боєприпасів. Повідомив про нього радник міністра оборони Росії Валерій Євневич на засіданні Держдуми. Затримані, офіцери з Польщі і Великої Британії, служили в міжнародній місії ОБСЄ. Російська сторона твердить, що обоє їй відомі ще з 2008 року, коли вони займалися шпигунством на території Південної Осетії. Молдавська агенція «Молдньюз» повідомляє, що місія ОБСЄ перевіряє інформацію про затримання іноземців.
За СРСР у Молдові базувалася радянська 14–та армія. Після здобуття Молдовою незалежності росіян випровадили з цієї республіки, але вони надалі залишаються у сепаратистському Придністров’ї і є джерелом постійних провокацій.
Придністров’я, де мешкає близько 550 тисяч людей, є однією з найдовше «заморожених конфліктних зон» на пострадянських теренах. Тепер росіяни чинять чергову провокацію, яка може обернутися кровопролиттям — за схемою, вже випробуваною Росією проти Грузії. Росіяни почали відбудовувати військовий аеродром у Тирасполі. Також стало відомо про делегування до Придністров’я великої групи співробітників російських спецслужб. Наприкінці квітня військові вантажівки росіян з’явилися у невеликому селі Варниця у південно–східній частині Молдови, перетнувши кордон без жодного дозволу чи узгодження з молдавською владою. Вони привезли контейнери з обладнанням та матеріалами для будівництва пункту митного контролю.
Це викликало негайну реакцію. До села прибули молдавські поліцейські, а за ними — придністровська міліція та митники. Повіяло відновленням війни початку 1990–х. Але після кількагодинних переговорів представники сепаратистів залишили територію Молдови.
Спорадичні конфлікти та бійки між молдовською поліцією і придністровськими бойовиками траплялися і раніше. Економіка Молдови перебуває на підйомі, а Придністров’я — у глибокій кризі. Молдавани, які ще мешкають у цій невизнаній республіці, дедалі прихильніше дивляться в бік Кишинева. Дивиться у цей бік і Москва, яка з люттю констатує прогрес Молдови на шляху до ЄС. І, очевидно, вдається до провокацій, щоб перешкодити європейському вибору своєї колишньої «молодшої сестри».