У приморських регіонах комунальні служби продовжують зносити незаконні кіоски, а також загорожі й шлагбауми, якими орендарі та забудовники пляжних територій відгородилися від моря. Так, немає більше МАФів на набережній у селищі Піщане Бахчисарайського району, демонтували паркани на пляжах сіл Рибаче поблизу Алушти і Мисове в Ленінському районі, у Феодосії. Знесено частково самобуди на пляжі неподалік Судака.
А вчора алупкинські комунальники мали зрізати металеву огорожу на пляжі, яким до цього фактично одноосібно користувалась родина колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка, i вже повторно — загорожу навколо будівництва ТОВ «Вест Іст Груп» у районі Зеленого мису все тієї ж Алупки. Два днi тому паркан тут уже демонтували, але буквально під вечір будівельники його відновили. Самоуправство власника об’єкта — львівського підприємця Олега Геншафта — тепер узяв на олівець прокурор Ялти Сергій Федоренко, розпочавши відповідне кримінальне провадження.
Загалом, як повідомила прес–служба прокуратури Криму, в найближчі дні намічено демонтувати близько тридцяти самобудiв, незаконно розміщених на узбережжях Чорного й Азовського морів. До таких рішучих заходів місцеві прокурори вдалися за прямою вказівкою Генпрокурора Віктора Пшонки, який минулого тижня провів у Сімферополі робочу нараду.
Утім відпочивальникам не варто тішитися ілюзією, що відтепер вони зможуть вільно купатися і засмагати деінде. На кращі, елітні, пляжі Південнобережжя, вони, як і раніше, не потраплять. У кращому випадку за прохід доведеться викладати від двадцяти і більше гривень. Скажімо, в Гурзуфі, як з’ясували колеги з «Центру журналістських розслідувань», із 16 наявних пляжів загальнодоступним є лише один — комунальний. Решта, куди, зрозуміло, прохід платний або ж узагалі закритий, — у довгостроковій оренді й приватній власності структур, близьких до родини чинного Прем’єр–міністра Миколи Азарова, а також вітчизняних олігархів Рiната Ахметова та Ігоря Коломойського.