Той, хто не боїться римувати «мова» і «кльова»
Учора в Українському домі відкрилась ІХ Київська міжнародна книжкова виставка, яка триватиме три дні, до 19 травня. Цього року вона зібрала понад 120 учасників: видавництва та видавничі організації України, Росії, Білорусі, Туркменістану та Індонезії. «Цю виставку не варто порівнювати з «Книжковим Арсеналом» чи Львівським форумом видавців, — наголошує Олександр Курдінович, голова Держкомтелерадіо України — відомства, яке організувало виставку. — Просто цього року це перший за ліком подібний книжковий захід, тому його відвідувачі матимуть унікальну можливість ознайомитись із новинками книжкової індустрії, які вийшли наприкінці 2012— на початку 2013 років».
Зачистка берега
У приморських регіонах комунальні служби продовжують зносити незаконні кіоски, а також загорожі й шлагбауми, якими орендарі та забудовники пляжних територій відгородилися від моря. Так, немає більше МАФів на набережній у селищі Піщане Бахчисарайського району, демонтували паркани на пляжах сіл Рибаче поблизу Алушти і Мисове в Ленінському районі, у Феодосії. Знесено частково самобуди на пляжі неподалік Судака.
Старт «Хайтарми»
Як «УМ» уже повідомляла, прем’єрний показ «Хайтарми» («Повернення») відбудеться у сімфоропольському кінотеатрі імені Тараса Шевченка одразу після вечора–реквієму в місцевому Українському музичному театрі. Як розповіли напередодні автори фільму, на захід запрошені російські військові льотчики, друзі й однополчани двічі Героя Радянського Союзу Амет–хана Султана, його онучка, посли, представники діаспори. Згодом фільм демонструватимуть і в інших мiстах України.
Десять куль для бізнесмена
У чоловіка зробили десять пострілів упритул біля дверей його квартири. Мимовільним свідком трагедії стала вагітна цивільна дружина бiзнесмена. 23–річна жінка чекала на повернення чоловіка до 4–ї ранку, а коли почула постріли — прочинила вхідні двері. У цей момент убивця збігав сходами вниз, а батько ненародженої дитини лежав у калюжі крові. Прибулим на місце лікарям «швидкої» залишалося констатувати смерть від численних вогнепальних поранень.
Лев працює без відпустки
Національний цирк України, всупереч традиції, не піде на «літні канікули», а працюватиме щонайменше до 30 червня. Уперше за всю історію київського цирку нова програма презентується в період, коли зазвичай заклад має бути зачинено. Нове керівництво на чолі з генеральним директором, народною артисткою України та СРСР, відомою дресирувальницею левів і тигрів Людмилою Шевченко вирішило відмовитися від п’ятимісячної перерви і презентувало нову програму з простою назвою «Але–ап». Циркачі не приховують: причиною такого робочого ентузіазму є матеріальна скрута.
Щасливі разом
Якщо переглянути фотографії з попередніх років, — а в Україні Тиждень подружжя відзначають уже втретє, — то бачимо світлі, усміхнені обличчя молодих сімей. «Важко дати визначення щастя, у кожного воно своє. Але для мене щаслива родина — та, де кожен має можливість розвиватися, зростати як особистість, самореалізовуватись і водночас відчуває потребу допомогти іншим членам сім’ї в цьому», — переконана Олена Шабуніна, комунікаційний директор Тижня подружжя в Україні й виконавчий директор громадської організації «Сімейний клуб».
Вагiтнi, кроком руш!
РАХУНКОВА ПАЛАТА
ЗНОву?
На оплату співробітників, які організовують зовнішнє незалежне тестування, і на ремонт обладнання держава не додала 14 мільйонів гривень, повiдомила вчора директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. «Ми вже підготували документи для Міністерства фінансів, а також для Міністерства науки й освіти про те, що у нас дефіцит фінансів, — розповіла пані Ірина. — На зарплати співробітникам не вистачає 6,8 млн. гривень, і ці гроші нам потрібні вже у червні. Загалом нам не вистачає 14 млн. гривень, адже деяке друкарське обладнання зношене на 90 відсотків».