Цьогорічна ситуація з паводками в столиці є передбачуваною і звичайною, заявив на вчорашнiй прес–конференції заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. «Дніпро — велика річка, — каже еколог. — Підйом рівня води у ньому — нормальне природне явище. Така ситуація для Києва не катастрофічна. Для порівняння можна згадати повені 1969 та 1979 років, коли рівень води був у 30 разів вище норми». Основною ж причиною збільшення рівня води в головній артерії країни пан Василюк називає незаконну забудову по обох берегах Дніпра. «Київ є своєрідною «пробкою» для води з Дніпра та Десни. Через щільну забудову прибережно–захисної смуги, яка для великих річок становить 100 метрів, воді немає куди розливатись під час паводку. Таким чином, єдиний можливий розвиток подій — підйом рівня води. Втім, можливо, хоч ці обставини змусять замислитись над фактом масштабних порушень земельного кодексу та будівництва всупереч законодавству», — каже експерт.
Серед інших екологічних проблем столиці — застарілі каналізаційні системи, безконтрольний автотранспорт та знищення зелених насаджень. «Зараз ведеться активна забудова міста, проте оновлення та посилення каналізації не відбувається. Ми не бачимо, що робиться під землею — це бачать спелеологи та дігери, які розповідають страшні речі», — додає активіст громадської ініціативи «Збережемо старий Київ» Ігор Луценко.
Пан Луценко стверджує, що в загибелі зелених насаджень зацікавлений «Київзеленбуд», а тому називає «зеленбудівців» «злочинною організацією»: «Їхній принцип роботи базується на тому, щоб присвоїти якомога більше бюджетних коштів за рахунок гибелі щонайбільшої кількості дерев та кущів. Так, наприклад, Закон України «Про благоустрій населених пунктів» забороняє вивозити листя з парків, проте це досі відбувається. Як наслідок — погіршення стану ґрунту. Нові дерева за таких умов просто не виростуть».
Загалом Олексій Василюк та Ігор Луценко наголошують, що для покращення столичної екології потрібні серйозні юридичні зміни, оскільки державної екологічної політики сьогодні просто немає.
Олексій ДВОРНІК