У США спалахнув скандал: як стверджує одна з найпотужніших інформагенцій світу, влада втрутилася в роботу журналістів. За даними «Ассошіейтед пресс», департамент (міністерство) юстиції таємно отримав записи телефонних розмов журналістів та редакторів цієї агенції за два місяці — квітень і травень минулого року. Керівництво «АП» назвало це «велетенським і безпрецедентним втручанням» уряду в методи збирання й обробки інформації.
Як стверджує прокуратура, записи (так звані «білінги») стосувалися вихідних розмов зі службових і приватних телефонів репортерів агенції, її офісів у Нью–Йорку, Вашингтоні, столиці штату Коннектикут Хертфорді, а також головного номера «Ассошіейтед пресс» у прес–центрі Палати представників Конгресу США. Наразі не відомо, чи є записи також вхідних дзвінків і чи реєструвалася тривалість розмов. Загалом ідеться про 20 окремих телефонних номерів, якими могли користуватися понад 100 журналістів, що займаються урядовою та політичною тематикою.
Голова «АП» Гарі Прюїтт звернувся з формальним протестом до міністра юстиції США Еріка Холдера, вимагаючи повернути записи та знищити всі копії. Уряд і Білий дім від коментарів і пояснень відмовилися.
Раніше окремі представники американської влади заявляли, що їх цікавить, звідки «Ассошіейтед пресс» отримала використану в її матеріалах інформацію про розслідування спроби терористичного замаху на борту літака, який здійснював рейс із Ємену до США весною 2012 року.
В «АП» наголошують, що влада неодноразово намагалася вивчити записи розмов журналістів, але жодного разу — в таких великих масштабах. Раніше й уряд зазвичай заздалегідь повідомляв ЗМІ про потребу отримати інформацію щодо джерел, якими користувалися журналісти під час підготовки тих чи інших матеріалів, і проводив з редакціями переговори на цю тему. Але в будь–якому разі, для цього було необхідне рішення суду.