Папа Римський Франциск на недільній церемонії у Ватикані канонізував понад 800 жертв різанини, вчиненої 14 серпня 1480 року солдатами Оттоманської імперії. Таким чином, з першого ж разу проведення такої церемонії Франциск, який очолює Римо–католицьку церкву лише два місяці, побив рекорд, одночасно оголосивши святими найбільше людей в її історії.
«Мученики Отранто» — це 813 італійців, яким турецькі завойовники зітнули голови через відмову прийняти іслам. Імена цих людей невідомі, за винятком лише одного чоловіка — Антоніо Примальдо. Саме він від імені всіх полонених заявив, що вони краще помруть, ніж зречуться віри Христової. Турків послав султан Мехмед ІІ, який на той час уже завоював «другий Рим» — Константинополь. Першим в облогу потрапило найсхідніше місто Італії – Отранто. Його мешканці затято оборонялися, і хоча зрештою фортеця впала, цього часу вистачило, аби неаполітанський король встиг зібрати сили і відтіснити османських завойовників, уберігши Рим від падіння.
Серед канонізованих у неділю Франциском також є дві латиноамериканські черниці — Лаура Монтойя (1874–1949) з Колумбії та Марія Гвадалупе Гарсіа Завала (1878–1963) з Мексики. Мексиканка, яку називали матір’ю Лупітою, переховувала католиків під час боротьби уряду з релігією 1920 року. А мати Лаура, яка стала першою колумбійською святою, присвятила своє життя допомозі знедоленим. З нагоди її канонізації до Ватикану приїхав президент Колумбії Мануель Сантос.