Місце масових захоронень жертв репресій НКВС, закатованих у 1939—1941 роках, активісти обласного історико–просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса за допомогою геосканера виявили біля села Пшеничники Тисменицького району ще в 2010–му. Відтоді «меморіалівці» ексгумували останки 640 закатованих людей, зокрема вісімдесяти дітей різного віку.
«Є свідчення в тогочасних українських газетах, що коли прийшли німці, то вони відкрили камери, які були повністю завалені людським одягом, — повідомив депутат Івано–Франківської обласної ради Василь Попович. — Там виявили електричний стілець. Тобто це ті люди, які жили в центральній частині міста. Їх виселили й знищили за те, що тодішнім радянським, які зайшли в 1939 році, ніде було жити. І там, можливо, були не тільки українці».
Перепоховання останків загиблих у братській могилі неподалік місця розкопок за християнським обрядом відбулося 9 травня за участю мешканців довколишніх сіл і понад ста священнослужителів УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ. Траурна церемонія була призначена саме на День перемоги, аби, як відзначило керівництво прикарпатського «Меморіалу», «нагадати суспільству про всі жахи радянсько–німецької дружби і радянсько–німецької бійні в роки Другої світової війни».