Ситуація з телеканалом ТВі залишається не до кінця зрозумілою, проте вже зараз напевно можна сказати: він перестав бути опозиційним. «Ми розширимо дискурс, у якому сприймався ТВі раніше як винятково опозиційний канал, налаштований на тотальну суцільну критику влади», — заявив у інтерв’ю сайту «Телекритика» новий гендиректор каналу Артем Шевченко. Він обіцяє, що на каналі з’являться нові проекти, а днями (конкретно — 13 травня) нова команда вийде в ефір з перехідною сіткою мовлення, новий старт бренду відбудеться у вересні.
Тим часом в останні дні квітня з каналу пішов 31 співробітник із тих, хто був незгоден з політикою нових власників. «Ми не бачимо подальшої можливості виконувати свої професійні обов’язки на каналі, оскільки не можемо гарантувати нашим глядачам надання об’єктивної та неупередженої інформації, і вважаємо, що люди, які називають себе власниками і менеджерами каналу, зруйнували репутацію ТВі. У цій ситуації ми бачимо єдиний прийнятний для нас вихід — піти», — йдеться у заяві журналістів. Це кращі кадри телеканалу, зокрема Мустафа Найєм, Роман Недзельський, Юлія Банкова, Андрій Сайчук, Анастасія Станко. У соцмережах Мустафа Найєм розповсюдив повідомлення про те, що команда колишнього ТВі працює над створенням інтернет–проекту. А вчора колишній власник телеканалу Костянтин Кагаловський в інтерв’ю сайту «Телекритика» підтвердив, що фінансуватиме цей проект.
Кагаловський, який наразі перебуває в Лондоні (бо він є громадянином Великої Британії) у згаданому інтерв’ю розповів, що вважає причетними до вироблення схеми рейдерського захоплення телересурсу Миколу Княжицького та Володимира Сивковича. Також він запевнив, що голова РНБО Андрій Клюєв знав про захоплення ТВі того ж дня. Зустріч із Кагаловським відбулася до поїздки голови Радбезу в Брюссель. «Він запевнив мене, що закон і справедливість буде поновлено, рейдерів викинуть, і пообіцяв дати відповідні розпорядження ще до того, як сяде в літак», — пригадує колишній власник ТВі. «Закриття опозиційного каналу — це не комерційне питання, а політичне, тому я і звернувся до Клюєва», — пояснює Кагаловський. Проте, схоже, голові РНБО було зовсім не з руки втручатися в конфлікт.