Минулих вихідних на Черкащині традиційно вшановували борців за волю України — Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та отамана гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупаку. У селах Медведівці, Івківцях, Мельниках та на хуторі Буда було особливо велелюдно — тут зібралося більше двох тисяч патріотів з усієї України. Правда, не обійшлося і без «засланих козачків». Ще перед початком меморіального мітингу в Мельниках до учасників зібрання приєдналися невідомі з прапорами Партії регіонів, викликавши загальне обурення. Сині прапори «регіоналів» майоріли буквально мить, бо люди одразу кинулися їх зривати, поламавши заодно й держаки. Усе це відбулося під загальне скандування: «Банду геть!»
«Сьогодні більшість наших громадян стали «святковими патріотами», бо відчувають гордість за країну, національну гідність та повагу до всього українського лише кілька днів на рік — у День Незалежності або під час вшанування героїв Холодного Яру», — наголосив, виступаючи на мiтингу, народний депутат Микола Томенко. За його словами, прикладом балачок про любов до України і суворою реальністю є та ж дорога до Чигирина, яка в такому стані, «наче нею прогуркотіла війна». Та й резиденція Богдана Хмельницького в колишній гетьманській столиці вже четвертий рік стоїть недобудована. З тієї ж серії, за словами пана Миколи, який є уродженцем Черкащини, й торішнє відзначення 500–річчя з дня заснування Чигирина, коли «все звелося до показів «потєшного» козацького війська, за яким з трибуни, наче в радянські часи, споглядало черкаське обласне керівництво». «Та найбільша біда, що мешканці Черкащини спокійно на це реагують. Як би сказав Шевченко, «а братія мовчить собі, витріщивши очі!».
Загалом у минулі вихідні на Чигиринщині відбулося чимало цікавих заходів, серед яких помітною стала і презентація історичної книги Романа Коваля «Чорний Ворон: п’ять біографій» та освячення зброї козаками.
«На жаль, в останні роки вшанування героїв–холодноярців все частіше стає політичною акцією, бо до заходів долучаються політичні партії та їхні керівники. На мою думку, від цього обов’язково потрібно відходити», — підсумовує «УМ» Богдан Легоняк, завідувач філіалу «Холодний Яр» національного історико–культурного заповідника «Чигирин.