У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У ці вихідні в холодноярських селах — Медведівці, Івківцях, Мельниках та на хуторі Буда — відбудеться вшанування борців за волю України. Звідусюди до Чигиринського району з’їдуться українці, яких кличе Холодний Яр, аби вклонитися героїзму уродженців цих країв — гетьману Богдану Хмельницькому, керівнику гайдамацького повстання 1768 року Максиму Залізняку та отаману полку гайдамаків Холодного Яру в 1920–х Василю Чучупаці.
«Гості, а їх, зазвичай, приїжджає від тисячі до п’яти тисяч, розселяються у приватному секторі, в садибах зеленого туризму, в готелях, наметах. Цього разу чекаємо не менше», — каже «УМ» Богдан Легоняк, завідувач філіалу «Холодний Яр» Національного історико–культурного заповідника «Чигирин».
Зранку в Медведівці буде покладання квітів до пам’ятника Залізняку і мітинг. Потім розпочнуться спортивні молодіжні змагання, серед яких — теніс, крос, перетягування канату, гирьове суперництво на кубок Максима Залізняка, фінальний матч футбольного турніру імені Василя Чучупаки. Також відбудуться показові виступи та майстер–класи братства козацького бойового звичаю «Спас» із Києво–Могилянської академії і козацької школи бойового мистецтва «Хорс» із Нікополя, а опісля пройде козацький бій. Цього ж дня відкриється книжковий ярмарок «Гайдамацький край», звучатиме концерт української пісні й буде організовано смачний конкурс кулішу.
Трохи пізніше в цьому ж населеному пункті пройде марш козацьких одностроїв та вишиванок, потiм гості зможуть відвідати рідне село Залізняка — Івківці, піднятися на Семидубову гору (за легендою, там спершу було поховано Богдана Хмельницького) і в пам’ять про гетьмана там планується висадити сім дубків.
Згодом розпочнеться військово–патріотична гра «Холодний Яр». А ще заплановані конкурси вишиванок, найдовших козацького чуба та дівочої коси, катання на конях i на возах.
Уже ввечері відбудеться презентація книжки Романа Коваля «Чорний Ворон: п’ять біографій», демонстрація фільму Валерія Тетерятника про визвольну боротьбу в Холодному Яру «Вони боролись до загину» та прем’єра фільму Романа Коваля «Стеком і шаблею».
А в неділю на Чигиринщині вшановуватимуть головного отамана Василя Чучупаку, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру. О 10–й годині в селі Мельники біля пам’ятників холодноярцям та Юрію Горлісові–Горському пройде мітинг, буде покладено квіти на могилу Василя Чучупаки та на братську могилу козаків–повстанців — Петра Токовенка, Прохора Деркача, Руденка і Гаврилка «Полтавця», закатованих більшовиками.
Пізніше на хуторі Буда, де зводиться храм останнього кошового Війська Запорозького Петра Калнишевського, козаки освятять зброю і відбудеться поминальна трапеза.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>