Кажуть, що мало не 90 відсотків наших хвороб виникають через різноманітні стреси. Останніх, як відомо, не уникнути, а отже, треба зробити так, щоб вони минали без особливої шкоди для нашого організму. Для тих, хто часто нервує, втрачає над собою контроль і відчуває, що мізки просто лопають від напруги, — кілька порад.
По-перше. Виспіться! Якщо спатимете менше, ніж потребує ваша нервова система, стреси вас неодмінно зжеруть.
По-друге. Не переживайте неприємності, сидячи в кріслі. Краще влаштуйте собі невелику прогулянку.
По-третє. Спробуйте робити дихальні вправи за англійською методикою.
Влаштуйтеся на стільці чи в кріслі якнайзручніше. Покладіть ліву руку долонею вниз на пупок. Праву — зверху лівої. Очі можете тримати й відкритими, але, як правило, багатьом легше виконувати цю вправу iз заплющеними очима.
Тепер уявіть собі порожню пляшку або мішок, який знаходиться всередині вас, там, де лежать зараз ваші руки. Вдихаючи, уявіть, як цей мішок заповнюється повітрям, яке входить через ніс, іде вниз, вниз аж до ваших рук. Уявний мішок повинен бути заповнений повітрям по зав'язку! На першому занятті буде важко довести вдих до досконалості, постарайтеся, щоб він тривав не менше двох секунд. На наступних заняттях — довести до трьох секунд.
Далі — ще на дві секунди затримайте дихання разом з повітрям, яке ви вдихнули. Повторюйте про себе фразу: «Моє тіло спокійне».
Після того починайте повільно-повільно видихати — спорожнювати уявний мішок чи пляшку. Під час видиху також повільно повторюйте «кодову» фразу: «Моє тіло спокійне». Відчуйте, як опускаються ребра, вивільнюючи повітря, яке раніше надимало груди й живіт. Видих також займатиме не менше двох секунд.
При наступних заняттях намагайтесь подовжити період всіх трьох етапів — вдиху, затримки дихання і видиху — на одну секунду. Якщо ви відчуваєте, що піддаєтесь стресу, повторіть цю вправу двічі-тричі на день. Через кілька тижнів регулярних занять ви будете здатні розслабитись миттю.