Кардинально змінити обличчя київської привокзальної площі протягом кількох років збирається київська влада. Для цього за приміщенням Центрального залізничного вокзалу збудують другий вихід із метро, що суттєво розвантажить пасажиропотоки. Як розповів «УМ» начальник Київметрополітену Микола Шавловський, новий вихід із метро збираються розмістити якраз навпроти «Привокзального» ринку, на місці трикутної клумби, де зараз припарковуються машини.
Нова лінія метрополітену сполучить залізничний вокзал і Троєщину (кінцева зупинка вийде на залізничну станцію «Городня»). «Будувати лінію будемо в два заходи. Спочатку прокладемо 11 станцій до Братиславської, а потім ще 13 через Березняки, вздовж Лівого берега Дніпра і аж на Позняки», — каже Микола Шавловський. За попередніми даними, нову лінію «підземки» на Троєщину тягнутимуть щонайменше 4 роки. Будівельники переконані, що спорудити її буде не так уже й легко — найбільше робіт доведеться виконати, коли метро тягнутимуть через естакадну частину Подільсько-Воскресенського переходу.
Які саме ділянки відведуть на ці потреби, поки що не відомо. Відповідь на це питання Головне управління земельних ресурсів столиці дасть тільки першого вересня. Водночас уже зараз влада Києва запевняє, що ображених не буде: підприємствам і приватним особам, земельні ділянки яких потраплять у зону метробуду, компенсують усі збитки. Розмір останніх встановить спеціальна комісія.
Цим пластична операція щодо зміни привокзального «обличчя» не закінчиться. Навпроти нового виходу з метро, якраз на місці речового ринку «Привокзальний», також збудують грандіозний готельно-офісний комплекс. Для цього продавців із «Привокзального» ринку «попросили» з насиджених місць. Люди піти зі своєї території категорично не погоджуються. «Я працюю тут вісім років, а тепер мене просто хочуть викинути на вулицю», — розповів «УМ» продавець «Привокзального» Віталій.
Люди стверджують, що заплатили за місця наперед і мають право працювати тут ще принаймні два тижні. Потім більш як півтисячі торговців втратять роботу. В головному управлінні обслуговування ринків столиці кажуть, що вже підшукали для працівників «Привокзального» альтернативні місця на інших столичних базарах. Однак останніх такі заяви не втішають. «Вони тільки на камери і диктофони так кажуть, — обурюються вони, — в житті все набагато складніше. Всі ринки Києва давно поділені між авторитетами, щоб потрапити на нову роботу, необхідно дати солідний хабар». Єдиний плюс від цієї історії — у Києві з'явилося нове місце, де можна дешево скупитися: тутешні продавці поспіхом розпродають свій товар...