Микола Азаров у супроводі журналістів учора поїхав на Київську ГЕС проінспектувати, як спадають повеневі води. Прем’єр залишився задоволений ситуацією, адже не справдилися страхи, які викликало споглядання тієї колосальної маси снігу, що випав у березні. «Ми розуміли, що ситуація може виникнути аномальна й тому сконцентрували всі сили й засоби на загрозливих ділянках. Зараз можна з усією відповідальністю сказати, що все, що могло бути гірше, — вже позаду», — констатував Микола Янович. Але тут же додав, що пік паводку, «пов’язаний iз проходженням вод iз північних територій», ще очікується. За прогнозами, 24–25 квітня.
До речі, керівник «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда днями запевнив, що цей піковий паводок «не загрожуватиме житловим масивам і промисловим об’єктам Києва». А тим часом велика вода вдарила по Західній Україні. За повідомленням департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, позавчора на річці Суховілка в районі села Гаї прорвало дамбу, й вода пішла на присадибні ділянки та дісталася околиць райцентру Броди. Рятувальники терміново загачували проблемні місця мішками з піском та зводили земляні вали на тих вулицях Бродів, що розташовані нижче за течією річки.
А тим часом, як повідомляє наш власкор у Криму Василь Садовський, через падіння електроопори на Херсонщині майже весь півострів учора залишився без світла.
Власне, на півострові очікувалось погіршення погоди — синоптики завчасно сповістили про штормове попередження. Проте особливих бід ураганний північно–східний вітер зі швидкістю до 30 метрів за секунду все ж не натворив. Якщо не рахувати незначного деревопаду, приміром, у Сімферополі, де аварійним службам довелось звільняти з–під повалених дерев декілька легковиків, лінію електропередач і газопровід.
Серйозні ж перебої з електропостачанням у кримській столиці, Ялті, Алушті, Джанкої і, особливо, у Севастополі (через вимкнення світла на декілька годин там перенесли сесію міськради. — Авт.), у навколишніх селах спричинило падіння високовольтної опори на «підході» до Криму, в сусідній Херсонській області. Моментально спрацювало аварійне відключення двох ліній електропередач. Довелось від’єднати побутових споживачів, щоб натомість забезпечити електрикою стратегічно важливі об’єкти: водоканали, лікарні й промислові підприємтва, повідомили у прес–службі компанії «Крименерго».
Збої виникли і в роботі міжнародного аеропорту «Сімферополь». Проте ці незручності кримчани відчували недовго, бо за лічені години аварійно–відновні бригади впорались iз неполадками. По обiдi єдиним проблемним місцем на півострові залишалась поромна переправа «Крим—Кавказ», де ще з ночі 15 квітня через хвилювання моря пороми стояли на приколі, відтак біля переправи скупчились у довгій черзі автобуси і автомобілі.